Aby firma stale się rozwijała, to jej właściciel, musi włożyć w nią sporo czasu oraz pieniędzy. Niezbędne są inwestycje, które sprawią, że firma będzie nowocześniejsza oraz wyróżni się na tle konkurencji. Inwestowanie to też dobry sposób na to, aby utrzymać swoją pozycję na rynku oraz zwiększyć jakość produktów i usług, które oferujesz. Niestety, aby inwestować w firmowe nieruchomości, maszyny produkcyjne czy też sprzęt biurowy potrzebny jest duży kapitał. Nie każda firma może go mieć, w szczególności na początku prowadzenia działalności. W jaki sposób więc sfinansować potrzeby firmy oraz jej inwestycje? Skorzystaj z oferty kredytowej banku. Można tam znaleźć różne rodzaje finansowania, które są przeznaczone właśnie dla firm. Zobacz jak wybrać najlepsze finansowanie dla swojego biznesu.
Rodzaje kredytów dla firm
Zanim postanowisz wesprzeć swoją firmę środkami finansowymi z banku, powinieneś znać rodzaje kredytów dla firm. Oferta bankowa jest dość rozwinięta i oferuje przedsiębiorcom kilka różnych rozwiązań, które można dopasować do potrzeb i możliwości finansowych przedsiębiorstwa. Poznaj rodzaje kredytów dla firm i zdecyduj, który będzie najlepszym rozwiązaniem.
Kredyt inwestycyjny dla firm
Kredyt inwestycyjny dla firm pomoże Ci sfinansować dalszy rozwój Twojej firmy. Pieniądze pozyskane w taki sposób można przeznaczyć na inwestycje firmowe. Może to być np. zakup sprzętu, maszyn, nieruchomości, środków transportu, patentów i licencji. Firma, która chce otrzymać taki kredyt, musi mieć wkład własny, który wynosi mniej więcej 20-30% kosztów inwestycji. Ten rodzaj kredytu można wziąć nawet na 20 lat, przez wysokie sumy, jakie można w taki sposób otrzymać. Większość banków nie ustala limitu pieniędzy, jakie przedsiębiorca może uzyskać na inwestycje. Istnieje też możliwość wzięcia kredytu https://splatakredytow.pl/kredyt-inwestycyjny-dla-firm/ na krótszy czas.
Kredyt obrotowy dla firm
Takim kredytem można pokryć bieżące potrzeby firmy np. zakup towarów, materiału do produkcji, a nawet pokrycie wynagrodzenia dla pracowników. W zależności od tego z usług, którego banku chcesz skorzystać, masz do wyboru kredyt w formie odnawialnej linii kredytowej w rachunku bieżącym lub kredyt obrotowo ratalny. Wybierając linię kredytową, będziesz otrzymywać pieniądze w ramach ustalonego limitu. Po spłacie zadłużenia po raz kolejny będziesz mógł korzystać z limitu przyznanego przez bank.
Kredyt obrotowo ratalny to dobry sposób na zachowanie płynności finansowej w firmie. Otrzymanie takiego kredytu jest nieco łatwiejsze, niż otrzymanie kredytu inwestycyjnego a jego okres kredytowania jest krótszy.
Kredyt dla firm – koszt
Jedną z ważniejszych kwestii podczas wyboru kredytu dla firmy jest dokładne przeanalizowanie jego kosztów. Zwróć uwagę na to, jak oprocentowany jest kredyt, który Cię interesuje. Należy wziąć również pod uwagę opłaty stałe i jednorazowe, które będziesz musiał ponieść, decydując się na daną ofertę. Opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu, udzielenie kredytu czy też rozpatrzenie wniosku mogą sprawić, że koszt całkowity takiego zobowiązania wzrośnie.
Dokładne przeanalizowanie oferty kredytowej i jej kosztów może Ci pomóc zaoszczędzić i wybrać ofertę najlepiej dopasowaną do aktualnej sytuacji finansowej Twojej firmy. Pamiętaj też o tym, że im dłuży okres spłaty wybierzesz, tym wyższa może być kwota kredytu. Wpływ na to mają odsetki, które naliczane są każdego miesiąca. Niektóre banki mogą też wymagać zabezpieczenia kredytu w formie majątkowej lub osobistej. Dowiedz się, czy oferta, którą chcesz wybrać, również wymaga zabezpieczenia.