Trzy ciekawe zawody dla kobiet, które gwarantują rozwój zawodowy

Mimo że w obecnych czasach coraz rzadziej mówi się, że jakiś zawód jest typowo męski lub kobiecy, to w praktyce w większości przypadków jednak taki podział istnieje. Wynika on przede wszystkim z różnicy w zainteresowaniach obu płci. Każdy, kto rozpoczyna naukę w jakiejś szkole, ma nadzieję, że po jej ukończeniu dostanie ciekawą i atrakcyjną finansowo pracę. Warto zatem przed rozpoczęciem nauki przeanalizować swoje kompetencje i potrzeby zawodowe oraz sprawdzić sytuację na rynku pracy. Poniżej przedstawiono trzy przykłady zawodów, które gwarantują zdobycie pracy i rozwój zawodowy.

Technik usług kosmetycznych

Rozwój naszego społeczeństwa spowodował, że coraz więcej osób przykłada dużo uwagi do swojego wyglądu. Zaczynamy dbać już nie tylko o włosy, ale również ciało, w tym o prawidłowy wygląd skóry. Dlatego wybór zawodu związanego ze świadczeniem usług kosmetycznych to dobra decyzja na przyszłość. Rynek kosmetyczny rozwija się w szybkim tempie i gwarantuje zarówno uzyskanie zatrudnienia, jak również samozatrudnienia.

W związku z tym, że zabiegi kosmetyczne istotnie oddziałują na zdrowie, potencjalni klienci zwracają dużą uwagę na wykształcenie osób wykonujących zabiegi. Praca w zawodzie technik usług kosmetycznych to zatem duży atut w CV. Poza tym to możliwość poznania zarówno podstaw zawodu, jak i współczesnych trendów w dziedzinie kosmetologii. 

Program nauczania na kierunku technik usług kosmetycznych obejmuje ogólne kwestie prowadzenia działalności gospodarczej w salonie kosmetycznym (zasady przedsiębiorczości), zasady pielęgnowania i upiększania twarzy, szyi i dekoltu, wykonywanie makijażu, wykonywanie zabiegów fizykalnych i zabiegów z wykorzystaniem chemii na ciało oraz kończyny górne i dolne.

Nauka w szkole trwa cztery semestry i kończy się egzaminem państwowym. Tytuł technika usług kosmetycznych daje możliwość samodzielnego stawiania diagnozy kosmetycznej oraz udzielania porad kosmetycznych.

Higienistka stomatologiczna

Równie ciekawe może być uzyskanie zawodu higienistki stomatologicznej. Współcześnie otwiera się coraz więcej ośrodków stomatologicznych, które leczą zęby na najwyższym poziomie. Do takiego leczenia potrzebny jest nie tylko stomatolog, ale również wykwalifikowana higienistka stomatologiczna.

W trakcie dwuletniego nauczania w szkole policealnej można zdobyć teoretyczną i praktyczną wiedzę między innymi w zakresie budowy narządu żucia, organizacji pracy gabinetu stomatologicznego, stosowania farmakoterapii, prowadzenia edukacji prozdrowotnej.

Posiadanie tytułu higienistki stomatologicznej daje możliwość wykonywania takich czynności jak wykonywanie wstępnych badań i zabiegów stomatologicznych, edukacji zdrowotnej, bieżącej konserwacji sprzętu.

Ortoptystka

O ile dwa powyższe zawody są ogólnie znane, o tyle zawód ortoptysty już nie bardzo. Jednak daje on bardzo szerokie perspektywy zawodowe. Ortoptystka zajmuje się narządem wzroku. Wykonuje badania ortoptyczne i dobiera odpowiednie ćwiczenia.

Ortoptystka może pracować w gabinecie okulistycznym, na oddziale okulistycznym szpitala lub salonie optycznym. Nauka w zawodzie trwa 4 semestry i kończy się egzaminem.

Jaką szkołę wybrać?

Wybór odpowiedniego ośrodka edukacyjnego to sprawa kluczowa. Duże doświadczenie w nauczaniu zawodów medycznych ma warszawskie Collegium. Posiadanie dyplomu tej szkoły daje gwarancję zatrudnienia.

Równie istotne jest to, że nauka w Collegium na wszystkich trzech wymienionych kierunkach odbywa się za darmo. Szkoła nie pobiera czesnego za nauczanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here