oszczędności

Z pewnością każdy zastanawia się nad tym w jaki sposób oszczędzać pieniądze. Bez obaw, przychodzimy z pomocą! Przedstawiamy 3 proste triki na to, jak w łatwy sposób zaoszczędzić swoje pieniądze. Przekonajcie się sami, jakie to proste! Sposobów na oszczędzanie jest bardzo dużo. Poniżej znajdziesz rady, które być może zainspirują was do oszczędzania. Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-oszczedzac/

1. Niech pieniądze oszczędzają się same!

Dobrą opcją jest to, aby po otrzymaniu wynagrodzenia w postaci wypłaty, ustawić danego dnia automatyczny przelew pieniędzy na konto oszczędnościowe, fundusz emerytalny oraz konto ze środkami na czarną godzinę w razie jakiejś choroby lub pilnego wyciągnięcia dużej sumy pieniędzy. Pozwoli nam to na oszczędzanie całkiem sporej sumy pieniędzy. 

Wystarczy, że ustawisz taki przelew jako cykliczny i nie musisz już o niczym pamiętać. To nie ty oszczędzasz – pieniądze same to robią! Pieniądze, które pozostaną po przelewach możesz wykorzystać na wydatki życia codziennego.

2. Cofnij subskrypcji, z których nie korzystasz

Oczywiście bardzo dobrze jest zmniejszyć bezsensowne wydatki o kupowanie słodyczy, czy tytoniu. Będzie miało to pozytywny wpływ nie tylko dla naszego portfela, ale również dla naszego zdrowia. Jednak są na to jeszcze inne sposoby. 

Przejrzyj jakie posiadasz płatne subskrypcje. Bardzo często wykupujemy je, a następnie z nich nie korzystamy. W rezultacie co miesiąc z naszego konta oszczędności zjadają portale takie jak Netflix, HBO lub klub fitness z którego tylko raz skorzystaliśmy. Zrezygnuj z takich subskrypcji. Pozwoli to na znaczne zaoszczędzenie Twoich środków. 

3. Zdecyduj się na wysokooprocentowany rachunek oszczędnościowy

Zrób swoisty przegląd wszyskich rachunków oszczędnościowych pod kontem oprocentowania, które zostają zaproponowane klientowi. Możesz skorzystać również z pomocy doradcy finansowego.

Wybierz bank, który Twoim zdaniem jest najbardziej korzystny dla Ciebie, ponieważ posiada najlepszy procent. Teraz masz dwie opcje. Możesz albo przenieść tam swój posiadany rachunek, kiedy go masz. W przypadku jeśli będzie to Twój pierwszy takie rachunek, to po prostu go załóż. Nie ma przecież żadnego sensu, aby trzymać swoje oszczędności na koncie oszczędnościowym, które się najzwyczajniej w świecie nie opłaca.

Zobacz też: http://www.cegos.pl/najwieksza-tajemnica-produktywnosci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here