Doradztwo kredytowe – na czym polega, dla kogo przeznaczone są usługi doradcze i dlaczego warto z nich skorzystać?

0
1478

Usługi doradztwa kredytowego dla osób prywatnych i firm.

Czym jest doradztwo kredytowe?

Doradztwo kredytowe to usługa wykonywana przez osoby posiadające ekspercką wiedzę z zakresu bankowości, a szczególnie kredytów bankowych. Dotyczy to różnego rodzaju kredytów, w tym hipotecznych, samochodowych czy gotówkowych. Usługa polega na udzielaniu osobom prywatnym lub firmom informacji na temat najbardziej aktualnych i najkorzystniejszych ofert bankowych oraz fachowych porad, które ułatwią potencjalnemu kredytobiorcy wybór optymalnego produktu kredytowego. Usługi świadczone w ramach doradztwa kredytowego mogą obejmować także pomoc na kolejnych etapach związanych z podpisaniem umowy kredytowej, w tym negocjację warunków kredytu z bankiem i merytoryczne wsparcie podczas finalizacji umowy, w szczególności objaśnienie skomplikowanych zapisów w treści dokumentu i naświetlenie przepisów prawa bankowego. Usługi doradztwa kredytowego świadczone są przez niezależnych doradców kredytowych, którzy nie są związani umowami pośrednictwa z bankami ani też innymi instytucjami finansowymi, co gwarantuje że przedstawione przez nich propozycje kredytów są wynikiem obiektywnej oceny.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradztwa kredytowego?

Biorąc pod uwagę znaczną liczbę banków działających w Polsce oraz duże różnice w ofercie kredytowej pomiędzy poszczególnymi instytucjami, porównanie ofert pod kątem wyboru najkorzystniejszej propozycji wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale także czasu. Z tego powodu warto skorzystać z usługi profesjonalnego doradztwa kredytowego, która zagwarantuje nam możliwość szybkiego zapoznania się z ofertami kredytów dopasowanymi do naszych oczekiwań oraz bieżącej sytuacji finansowej i finalnie umożliwi wybór optymalnego wariantu. Doradcy kredytowi posiadają dostęp do ofert nawet kilkudziesięciu banków, które mogą zestawić i porównać pod kątem różnych parametrów, takich jak wysokość oprocentowania i prowizji, okres kredytowania, całkowity koszt kredytu, sposób spłaty kredytu (raty równe lub malejące). Dzięki posiadanym narzędziom w postaci kalkulatorów kredytowych doradca jest w stanie wyliczyć naszą zdolność kredytową, dlatego przedstawione przez niego propozycje dotyczyć będą ofert tylko tych banków, w których mamy szanse na uzyskanie kredytu. Po dokonaniu przez klienta wyboru konkretnej propozycji, doradca kredytowy może w naszym imieniu negocjować warunki z bankiem, tak aby były one jeszcze bardziej korzystne. Doradca może także towarzyszyć nam podczas podpisywania umowy kredytowej, służąc radą i wsparciem merytorycznym. Skorzystanie z usług doradcy kredytowego pozwoli zaoszczędzić czas, który poświęcilibyśmy na wizyty w bankach lub porównywanie ofert w internecie, ale przede wszystkim zagwarantuje, że dokonany wybór będzie najlepszy i w pełni bezpieczny.

Kto powinien skorzystać z usług doradztwa kredytowego?

Z usług doradztwa kredytowego skorzystać może każdy, jednak jest to rozwiązanie szczególnie polecane pewnym grupom kredytobiorców. Na profesjonalne doradztwo przed zaciągnięciem kredytu powinny się zdecydować zwłaszcza osoby:

  • nieposiadające wiedzy na temat bankowości i kredytów,
  • nieposiadające czasu na porównywanie ofert kredytowych,
  • posiadające słabą zdolność kredytową,
  • posiadające trudności z wypełnianiem dokumentów i załatwianiem formalności,
  • chcące wynegocjować z bankiem korzystne warunki kredytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here