Planujesz pomnożyć swoje oszczędności, ale wiesz, że oszczędzanie tradycyjne nie jest Twoją mocną stroną? Ratunkiem mogą być lokaty bankowe, które pozwolą na przechowanie Twoich pieniędzy i pomnożenie ich. Na co zwracać uwagę przy wyborze lokaty i czy to się naprawdę opłaca?

Kilka powodów dla których warto mieć własną lokatę

Jeśli od jakiegoś czasu chcesz pomnożyć swoje oszczędności lub przechować je w bezpiecznym miejscu to lokata krótko lub długoterminowa mogą być rozwiązaniem odpowiednim dla Ciebie. Przede wszystkim każdą z tych lokat możesz założyć wygodnie przez internet lub telefonicznie za pomocą konsultanta. Możesz też udać się do oddziału swojego banku i zapytać o wszelkie szczegóły zanim zdecydujesz się na stworzenie swojej własnej lokaty. Jeśli jesteś właścicielem firmy – możesz zdecydować się na stworzenie lokaty firmowej tak, aby Twoje pieniądze firmowe były bezpieczne i rosły w zależności od aktualnego oprocentowania.

Zaletą posiadania własnej lokaty jest to, że możesz naprawdę oszczędzać pieniądze oraz je pomnażać dzięki oprocentowaniu, które maksymalnie wynosi aż 2,5 % w skali roku. Kolejną korzyścią jest fakt, że samodzielnie wybierasz okres trwania lokaty – od jednego miesiąca do nawet 3 lat! Każdy okres spłaty wiąże się z kapitalizacją odsetek, a minimalna kwota wpłaty na lokatę wynosi tylko 1000 złotych. Ponadto w przypadku decyzji o przedłużeniu lokaty zawsze możesz to zrobić automatycznie i wybrać ten sam okres trwania lokaty, co jest wygodne i pozwala zaoszczędzić czas. Ponadto zysk z lokat jest uzależniony od takich czynników jak: wysokość kapitału, czas trwania lokaty, wysokość oprocentowania w skali roku a także częstotliwość kapitalizacji odsetek.

Więcej na temat lokat przeczytasz na stronie Banku Santander – https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/

Jaki rodzaj lokaty wybrać na początek?

Największą popularnością cieszą się lokaty internetowe, które pozwalają na proste formalności i nie wymagają wychodzenia z domu. Jej założenie jest bardzo proste – wystarczy zrealizować tylko kilka kroków, aby utworzyć lokatę. Po założeniu konta można w każdej chwili zyskać dostęp do swojej lokaty, aby na bieżąco sprawdzać ulokowane na lokacie środki. Lokatę można też utworzyć przez telefon, a minimalna kwota wpłaty to 5000 złotych. Tutaj również każdy ma do dyspozycji możliwość automatycznego przedłużenia lokaty i skorzystanie z kapitalizacji odsetek na koniec okresu spłaty. Podobnie jak w przypadku innych lokat tutaj także można skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania wynoszącego 2,5 % w skali roku. Ponadto założenie takiej lokaty i jej prowadzenie nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here