Na rynku produktów finansowych prawdziwe oblężenie przezywają pożyczki online znajdujące się w ofercie instytucji z sektora pozabankowego. Firm pożyczkowych jest obecnie tak wiele, że wybranie tej jednej, z której oferty skorzystamy, wydaje się bardzo trudne. Część z nich proponuje podpisanie umowy w stacjonarnym punkcie obsługi klienta, a inne działają wyłącznie z poziomu serwisu internetowego dając możliwość złożenia wniosku o pożyczkę online. Przy tak dużej konkurencji istnieje obawa, że przepłacimy i nie trafimy na dobrą ofertę. Na co zwrócić uwagę, aby dokonać mądrego i słusznego wyboru rzetelnej firmy pożyczkowej?

Spora część osób zastanawia się, czy ze względu na dostępność pożyczek przez Internet, są one zaufaną opcją. Pożyczki internetowe cieszą się coraz to większą popularnością i rzeczywiście, są one często bardzo atrakcyjne cenowo. Dzieje się tak, dlatego, że pożyczkodawcy nie muszą ponosić kosztów związanych z utrzymaniem placówki.

W wielu przypadkach nie muszą też zatrudniać tak wielu pracowników do obsługi, bo większość czynności weryfikacyjnych dzieje się po prostu automatycznie. Z tego też powodu oferują one pierwszą darmową pożyczkę dla nowego klienta. Tymczasem firmy pożyczkowe obsługujące klientów w stacjonarnych punktach nie mogą pozwolić sobie na tego typu promocje.

Aby podjąć mądrą decyzję o wyborze firmy pożyczkowej, warto sprawdzić dane firmy, której pożyczka nas interesuje. Pierwsze informacje na jej temat dostępne są na stronie internetowej – to na niej poszukaj takich informacji, jak: dane teleadresowe, numer telefonu, e-mail, czy dokładny adres siedziby.

Kolejnym krokiem do weryfikacji uczciwości firmy jest sprawdzenie jej w ogólnodostępnym Związku Firm Pożyczkowych. Na stronie Związku wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę firmy i sprawdzić, czy znajduje się w jej bazie. Firmy znajdujące się na liście są dokładnie sprawdzane, co zwiększa poczucie bezpieczeństwa przy korzystaniu z jej usług.

Dodatkowym źródłem informacji na temat firmy pożyczkowej mogą być również informacje zamieszczone przez internautów na różnego rodzaju forach i stronach, gdzie toczy się dyskusja na temat poszczególnych firm pożyczkowych. Po wpisaniu nazwy firmy w wyszukiwarkę internetową od razu ukażą nam się wszystkie wpisy, które na jej temat zostały zamieszczone. Miej jednak na uwadze fakt, że na forach internetowych mogą pojawić się fałszywe wpisy, czasem na zlecenie samej zainteresowanej firmy. Zwróć uwagę na skrajnie negatywne wypowiedzi na temat firmy pożyczkowej i postaraj się również dokonać weryfikacji za sprawą innych źródeł. Jednym z nich może być ranking pożyczek typu chwilówki, który zamieszczony jest na stronie chwilowkiok.pl Za jego sprawą pozyskasz informacje na temat czasu oczekiwania na decyzję pożyczkową, okresu kredytowania oraz wysokości pożyczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here