Zdarzenia losowe, przyjście na świat upragnionego dziecka czy coraz to rosnące rachunki skłaniają ludzi do radykalnego kroku, jakim jest zaciągnięcie pożyczki. Na co jeszcze Polacy najczęściej pożyczają pieniądze? Jeśli wielu z was zastanawia się nad takim rozwiązaniem, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujecie się na pożyczkę.

Pożyczka na dziecko

Dziecko to dla dwojga kochających się osób najpiękniejszy dar od losu, jednak często niespodziewany. Gdy rodzice są młodzi i nie funkcjonują jeszcze w pełni na rynku pracy, to wiadomość o dziecku może być dla nich – przynajmniej z początku – przytłaczająca. Bo jak sobie poradzić, kiedy ledwo się wiąże koniec z końcem, a za chwilę będziemy odpowiedzialni za czyjeś życie? Skompletowanie wyprawki, wózka, łóżeczka oraz innych niezbędnych akcesoriów i produktów pielęgnacyjnych jest – nie ma się co oszukiwać – po prostu drogie. I właśnie w takich sytuacjach, kiedy koszty wyprawki przewyższają domowy budżet, młodzi rodzice decydują się na zaciągnięcie pożyczki. Co ważne, powinna ona być na jak najkrótszy okres, dzięki temu nie będzie aż takiego problemu z jej spłatą. Warunki takiej pożyczki można sprawdzić na stronie pozyczkowy-portal.pl.

Upragniony wyjazd

Zdarza się, że nawet latami marzymy o wakacjach na egzotycznej wyspie czy chociażby w jakimś europejskim kraju. Przykładowo za 7-dniowy pobyt dla dwóch osób (w jednym z południowych krajów naszego kontynentu) w 4-gwiazdkowym hotelu z opcją All inclusive zapłacimy 3500-7000 zł. Gdy zarabiamy najniższą krajową, to nie ma szans na taki wyjazd. Dlatego coraz więcej osób zaciąga pożyczkę, aby spełnić swoje marzenia.

Dodatkowa gotówka na remont

Poza codziennymi wydatkami zdarzają się również takie, które w znaczący sposób mogą nadszarpnąć nasz budżet. Jednym z nich jest nieplanowany, a jednak konieczny remont w mieszkaniu. Sytuacja, w której nastąpiła awaria instalacji elektrycznej, prowadząca do pożaru czy też wodnej, gdzie mieszkanie uległo zalaniu, chcąc nie chcąc zmusza nas do prac remontowych. A jak wiadomo, to również nie są tanie rzeczy. Nowe panele, meble czy prysznic wymagają zwykle większego nakładu finansowego. Dlatego wiele osób bierze szybką pożyczkę na remont.

Pożyczka na bieżące wydatki

Wszelkie produkty drożeją, a niestety płaca jest na bardzo niskim poziomie, nieadekwatnym do cen artykułów na rynku. Nie tylko rachunki, ale także odzież oraz jedzenie rujnują nasz domowy budżet. Ponadto posłanie dzieci do szkoły we wrześniu jest dla wielu rodziców dużym wyzwaniem, zwłaszcza finansowym. Co więcej, wielu osobom brakuje także pieniędzy na leczenie. Szczegółowe, zaawansowane badania, specjalistyczne leki czy też rehabilitacje sprawiają, że nasze oszczędności topnieją w mgnieniu oka i nie wystarczają na wszystko. Z tego względu duża grupa osób decyduje się na krótkoterminowe pożyczki, które pomogą załatać dziury w domowym budżecie. 

Należy pamiętać, że każda decyzja o zaciągnięciu pożyczki powinna być całkowicie przemyślana! Nie sztuką jest pożyczyć pieniądze, sztuką jest je oddać w wyznaczonym terminie. Pożyczka powinna być ostatecznością, gdy zostały wyczerpane wszystkie możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here