Dla jednych posiadanie własnego mieszkania czy domu wiąże się z realizacją największego życiowego marzenia, dla innych z kolei możliwość zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych innych osób może być sposobem na czerpanie dodatkowych zysków z wynajmu czy sprzedaży nieruchomości. Dlatego warto się przyjrzeć możliwościom, jakie daje inwestowanie w nieruchomości.

Nieruchomości mieszkaniowe na sprzedaż
Największa grupa inwestorów kupuje mieszkania z myślą o tym, aby po ich wykończeniu korzystnie je odsprzedać. Mieszkania kupowane jako inwestycja są mieszkaniami nabywanymi bezpośrednio od inwestora, przy czym w popularnych lokalizacjach nabywca może takie mieszkanie odsprzedać z zyskiem już po kilku tygodniach od zakupu. W przypadku dzielnic, które obecnie rozwijają się głównie dzięki kolejnym inwestycjom mieszkaniowym sprzedawane mieszkanie z drugiej ręki powinno posiadać dodatkowe atuty, np. w postaci bliskiego sąsiedztwa przedszkola czy szkoły. Przy nabywaniu nieruchomości jedynie z myślą o ich odsprzedaży należy się liczyć z tym, że sprzedaż nieruchomości mieszkaniowej może nastąpić nawet po kilku latach. Okres ten warto wykorzystać wynajmując mieszkanie.

Wynajem nadal popularny
Niektórzy inwestorzy kupują niewielkie mieszkania głównie z myślą o wynajmie. Regularne comiesięczne zyski są dla nich wystarczającym powodem, aby zdecydować się na zainwestowanie w zakup mieszkania czy niewielkiego domu. Docelowo także podnajmowana nieruchomość może być sprzedana, ale wynajmujący ma zapewnione stałe zyski z tytułu wynajmu, które stanowią dla niego źródło dochodu.

A może mieszkanie w kurorcie?
Przy podejmowaniu decyzji o inwestowaniu w nieruchomości warto się także przyjrzeć nowoczesnym inwestycjom mieszkaniowym, które coraz częściej realizowane są w popularnych miejscowościach wypoczynkowych. Chodzi głównie o mieszkania i apartamenty, które budowane są jako nieruchomości do sezonowego wynajmowania. Takie obiekty cieszą się największą popularnością w sezonie letnim lub zimowym, gwarantując swoim właścicielom stabilne dochody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here