Choć marzeniem wielu Polaków jest praca na podstawie umowy o pracę, gwarantująca określone comiesięczne dochody, to jednocześnie rośnie grupa osób, które poszukują dodatkowych możliwości dorobienia do swojej pensji. Na dodatkową pracę decydują się nie tylko studenci czy emeryci, ale również osoby zatrudnione na umowach-zlecenie, którzy poszukują dodatkowych źródeł dochodu. Co można zrobić, aby dorobić do pensji?

Dodatkowe zlecenia
Wielu pracowników korporacji posiada dodatkowe umiejętności. Biegłe władanie językami obcymi, umiejętność logicznego formułowania myśli czy opisywania produktów może się przełożyć na konkretne zlecenia. Takie osoby powinny sięgnąć po zasoby serwisów dla freelancerów, gdzie można znaleźć zlecenia na wykonanie grafiki, napisanie tekstów, stworzenie strony internetowej czy napisanie programu komputerowego. Pracę w weekendy oraz w ramach dodatkowych zleceń, realizowanych w niestandardowych godzinach, oferują również firmy zajmujące się telefoniczną obsługą klienta, realizujące różne aspekty kampanii promocyjnych i odpowiedzialne za przygotowanie mailingów oraz firmy badawcze. Część z nich zatrudnia dodatkowych pracowników u siebie, inni z kolei oferują możliwość pracy zdalnej we własnym domu.

Wykorzystanie czasu wolnego
Nie wszyscy jednak chcą, aby dodatkowa praca wiązała się z koniecznością wykonywania zadań, które realizują na co dzień. Coraz częściej zatem osoby, które dysponują czasem wolnym, decydują się na oferowanie usług z zakresu opieki nad dzieckiem czy nad osobą starszą, w ten sposób można również zajmować się zwierzętami innych osób. Opieka może się ograniczać do przyprowadzenia dziecka ze szkoły, zrobienia zakupów czy ugotowania posiłku dla osoby starszej.

Wynajęcie pokoju lub mieszkania
Jeśli inne sposoby na dorobienie się nie sprawdziły można również sięgnąć po znane sposoby, czyli wynajęcie pokoju lub nawet całego mieszkania. Na taki sposób na uzyskanie dodatkowych środków finansowych mogą się zdecydować głównie osoby posiadające własne mieszkanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here