Aby firma dobrze funkcjonowała, powinna być właściwie, pomysłowo zarządzana. Powinno być w niej wiele miejsca na śmiałe wizje, które sprawiają, że stale zaskakujemy klientów, ale jednocześnie nie można zapominać o porządku sprawiającym, że nawet duża organizacja działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Pod tym względem jednym z kluczowych zagadnień jest to, jak funkcjonuje system rejestracji czasu pracy.

Złe praktyki odchodzą do lamusa

Jeszcze niedawno ten stan w większości firm wyglądał tak samo – czas pracowników rozliczany był na podstawie tradycyjnego systemu, który jednak zawsze miał dużo wad. Największe wiązały się z jego niedokładnością, bo niezależnie od tego, jak się staraliśmy, zawsze mógł wystąpić tzw. błąd ludzki powodujący, że do rozliczenia wkradły się błędne dane wywołujące zamieszanie. Nie tylko jednak to można zaliczyć na poczet minusów, ponieważ zajmowanie się ewidencją czasu pracy pracowników było bardzo absorbujące, przez co inne – równie ważne – zadania czekały na swoją kolej. Dzisiaj to się zmieniło, bo jest aplikacja inewi.pl, która sprawia, że wszystko to wygląda zdecydowanie lepiej.

Nieocenione oszczędności

Przede wszystkim firma zyskuje dodatkowe oszczędności, a dzieje się tak, bo można łatwo, szybko, a co najważniejsze skutecznie monitorować czas pracowników. W ten sposób z łatwością sprawdzimy, kto się opuszcza i pracuje niesolidnie, a kto doskonale spełnia swoje obowiązki. To wiąże się jednocześnie z poczuciem sprawiedliwości zatrudnionego, który faktycznie dostaje wypłatę adekwatną do stanu faktycznego. Nie ma tu niedopatrzeń, “ludzkich błędów”, pomyłek, jakie wpływają na nieodpowiednio, nierzetelnie wyliczony okres pracy. Opisywany tu system RCP efektywnie monitoruje pracowników – ich nieobecności, spóźnienia, jak i przerwy.

Czas na wagę złota

To jednocześnie nie tylko oszczędności finansowe, ale też czasowe, które sprawiają, że pracownicy odpowiedzialni za ewidencję czasu pracy, mogą skupić się też na innych zadaniach. Skończyły się czasy zbierania danych, a później długiego, żmudnego rozliczania każdego z pracowników. Wszystko odbywa się online, a nawet najbardziej szczegółowe raporty tworzone są błyskawicznie.

Precz z biurokracją

Nie zobaczymy już biurek okupowanych przez stosy papieru. Zmniejszenie się firmowej biurokracji jest jak haust świeżego powietrza jak energetyczny zastrzyk dający mobilizację do działania. Zamiast siedzieć zakopanym pod dokumentami, listami obecnościami i wnioskami pracowników, teraz wszystko odnajdziemy się w tej niepozornej, ale niezwykle inteligentnej, pomysłowej aplikacji. Tym samym przyczyniamy się również do lepszej kondycji środowiska, bo nasza firma, jak to było wcześniej, nie “produkuje” tak wielkiej ilości makulatury.

Zdecydowanie warto spróbować tego nowego sposobu, by zyskać nowe możliwości, które podciągną naszą firmę w działaniu. Nie powinniśmy zaś korzystać ze starych, nieprzystających do dzisiejszego biznesu, sposobów, jakie uwsteczniają i zubożają rozwój każdej organizacji. Dla zainteresowanych tematyką polecamy też artykuł “Czy lista obecności w pracy jest obowiązkowa?”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here