Twoja firma się rozwija, pojawiła się potrzeba, aby zakupić nowe przestrzenie magazynowe. Jedną z opcji jest wyszukiwanie na własną rękę nowych budynków. Jednak nie zawsze zapracowany właściciel firmy może sobie na to pozwolić. W takich sytuacjach warto zadanie to powierzyć specjalistom, czyli firmom proponującym wsparcie podczas poszukiwań odpowiedniej powierzchni magazynowej.

Jakie usługi może proponować firma asystująca podczas wyszukiwania powierzchni magazynowych? Na co liczyć może potencjalny najemca?

Reprezentowanie najemcy

Warto, aby przedsiębiorca niemający doświadczenia, albo mający niewielkie doświadczenie w wyszukiwaniu powierzchni magazynowych skorzystał z usługi firmy, która się w tym specjalizuje, chociażby ze względu na to, że może skorzystać z wiedzy osób, które orientują się w trendach, jakie panują na rynku nieruchomości. Wiedza o konkurencji, doświadczenie we współpracy z właścicielami nieruchomości, deweloperami to kwestie kluczowe przy tego rodzaju negocjacjach.

Niedoświadczony poszukiwacz magazynów na sprzedaż nie będzie też wiedział, na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas negocjacji warunków umowy.

Osoby zajmujące się tym zadaniem tak naprawdę przenoszą na siebie większość ciężaru takiego przedsięwzięcia. To oni wizytują daną nieruchomość. Sprawdzają, czy jej stan zgadza się z tym, jaki zaprezentowany został w ofercie. Wyszukują obiekt, który będzie dogodny pod względem lokalizacji i kosztów.

Inne ważne kwestie przy wyszukiwaniu obiektu firmowego

Miejsce danej przestrzeni magazynowej i jej koszt to jeszcze nie wszystko, na co zwraca się uwagę podczas wyszukiwania magazynu na sprzedaż lub wynajem. Znaczenie ma też wyposażenie danego lokalu to, czy znajdują się w nim odpowiednie maszyny, a także czy jest on dopasowany do potrzeb pracowników.

Przykładem takiej firmy jest Warehouses. Podczas współpracy z pośrednikiem można liczyć m.in. na otrzymanie prezentacji różnych ofert. Ma również miejsce wysyłanie przez pośrednika zapytań ofertowych, a także analiza i weryfikacja różnych propozycji. Na końcowym etapie współpracy przeprowadzana jest interpretacja finansowa, po otrzymaniu finalnych warunków najmu. Całość zamyka podpisanie umowy z wynajmującym.

Wyszukiwarki magazynów, które są na sprzedaż i do wynajęcia

Inną opcją jest skorzystanie z narzędzi dostępnych w Internecie. Warto wziąć to pod uwagę, jeżeli wpisujesz w wyszukiwarkę Google na przykład frazę „magazyny na sprzedaż mazowieckie” i nie pokazuje ci się nic, co mogłoby spełnić twoje oczekiwania.

Skorzystaj z narzędzia, które udostępnia na swojej stronie internetowej firma Warehouses. Jeżeli ustawisz jego filtry pod kątem własnych potrzeb, istnieje duża szansa, że znajdziesz budynek godny twojej uwagi.

Więcej materiałów i magazyny do wynajęcia znajdziesz na stronie www.warehouses.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here