Korzystanie z usług księgowych wykonywanych przez firmy outsourcingowe, jest wśród przedsiębiorców zjawiskiem coraz częstszym. Z rozwiązania tego korzystają głównie małe i średnie firmy, dla których prowadzenie własnej księgowości jest przedsięwzięciem zbyt problematycznym. Szukanie pomocy w księgowości u firm zewnętrznych to szansa na usprawnienie własnego przedsiębiorstwa. Zlecając problematyczne zagadnienia specjalistom możemy skupić się na głównym zakresie działalności naszej firmy, będąc jednocześnie spokojni o kwestie związane z obsługą księgową.

Specjalistyczna obsługa księgowości i nowoczesne rozwiązania informatyczne

Wybierając profesjonalne biuro rachunkowe, mamy pewność, że podjęte przez nie działania będą wykonane dobrze i terminowo. Profesjonalne biura rachunkowe, tworzy grono doświadczonych specjalistów, z różnych dziedzin księgowości, którzy zapewnią prowadzenie pełnej księgowości,
w sposób dopasowany do aktualnych potrzeb firmy. Firmy outsourcingowe, często zatrudniają ekspertów, specjalizujących się nie tylko w branży księgowości, dzięki czemu możemy liczyć z ich strony na porady także z innych dziedzin, które usprawnią funkcjonowanie naszego przedsiębiorstwa. Inną zaletą korzystania z usług zewnętrznych biur księgowych, jest możliwość przeniesienia na nie obsługi kontroli skarbowych poza firmę. Mająca dostęp do potrzebnej dokumentacji oraz wymagane upoważnienie, firma outsourcingowa może działać w naszym imieniu. Nowoczesne biura księgowe, poza świadczeniem standardowych usług księgowych i outsourcingiem kadr i płac, oferują swoim klientom także dostęp do nowoczesnych systemów wspierających działania operacyjne takich, jak Elektroniczny Obieg Dokumentów. Systemy tego typu, poprzez optymalizację przepływu informacji między biurem rachunkowym a zleceniodawcą, znacząco usprawniają funkcjonowanie firm oraz dają nieograniczony dostęp do dokumentów firmy, w każdej chwili. Nowoczesne systemy informatyczne pozwalają również na tworzenie elektronicznych archiwów dokumentów księgowych, które pomagają w sprawnej i przejrzystej archiwizacji faktur, umów i rachunków firmy.

Outsourcing źródłem oszczędności w firmie

Prowadzenie własnego działu księgowości wewnątrz firmy jest procesem generującym znaczące koszty. Wydatki związane z zatrudnieniem księgowego, jego szkoleniami i ubezpieczaniem oraz zapewnieniem mu miejsca i narzędzi do pracy, często przerastają możliwości finansowe firm zaczynających dopiero swoją działalność, czy firm działających z premedytacją jako mikroprzedsiębiorstwa. Podejmując współpracę z biurem rachunkowym, czy innego typu firmą outsourcingową specjalizującą się w usługach księgowych i rachunkowości, zleceniodawca pozbywa się konieczności ponoszenia wyżej wymienionych kosztów na rzecz niższych opłat za usługi wybranej firmy. Co ważne nawiązując współpracę z firmą zewnętrzną unikamy równocześnie odpowiedzialności za ewentualne błędy popełnione w księgowości, gdyż w momencie zlecenia tych zadań innemu podmiotowi, staje się on odpowiedzialny za efekty swojej pracy.

Źródło: MDDP Outsourcing – Biuro rachunkowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here