Gry drużynowe pomagają integrować współpracowników, czasem też pokazują ich mocne i słabe strony. Żeby impreza integracyjna była ciekawa, warto zorganizować ją tak, by oprócz rozrywki dostarczała emocji i wymagała wysiłku. W tej roli sprawdzą się m.in. paintball i escape room.

Imprezy integracyjne organizuje się z założenia po to, by współpracownicy lepiej się poznali i działali jako drużyna. O wiele bardziej efektywne pod tym kątem są spotkania wymagające faktycznej współpracy, żeby osiągnąć cel, zamiast nudnych szkoleń i odgrywania scenek czy spotkań w knajpie.

Survival i paintball – współpracuj w grupie i przetrwaj

Organizacja wyjazdowej imprezy integracyjnej nie musi być trudna. Wystarczy zatrudnić do tego firmę, która ma w tym doświadczenie, np. Superprezenty. Dzięki temu zyskuje się pewność, że impreza będzie bezpieczna i jednocześnie zapewni dobrą rozrywkę. Działanie w terenie daje duże możliwości, wyłania liderów i osoby kreatywne, a także wymaga współpracy, by osiągnąć sukces.

Paintball jest popularną formą integracji, bo w meczu działa się drużynowo i można dobrze się przy tym bawić. Survival, czyli szkoła przetrwania, może być kilkudniowy. Wymaga nie tylko współpracy i koordynacji działań, ale też wytrwałości, pomysłowości i odwagi. Dla teamu to nie lada wyzwanie także pod kątem wydolności fizycznej.

Rafting – wysiłek na łonie natury i ognisko integracyjne

Spływy pontonem organizowane w ramach wyjazdów integracyjnych są dobrą okazją, żeby się lepiej poznać i współpracować. Grupa 6 osób płynąca pontonem po rzece może się zrelaksować i podziwiać okoliczności przyrody, a przy tym pokonać wspólnymi siłami wyznaczoną trasę.

Po dotarciu na metę można zrobić ognisko i bawić się razem przez cały wieczór, jeśli jest do tego wyznaczone miejsce. Spędzanie czasu razem poza przestrzenią biura sprzyja nawiązywaniu i rozwijaniu kontaktów.

Escape roomy – wydostańcie się dzięki współpracy

Ostatnio bardzo popularne są escape roomy, czyli miejsca, z których należy się wydostać w określonym czasie, współpracując w grupie. Wielkość grupy może być różna w zależności od organizatora rozrywki.

Escape room jako impreza integracyjna sprawdza się świetnie, ponieważ dostarcza emocji, rozrywki i wymusza od wszystkich uczestników zaangażowania. Odnajdywanie kolejnych wskazówek i rozwiązywanie zagadek to dobry trening dla mózgu i spoiwo relacji wśród współpracowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here