Kiedy OC nie wystarcza, a AC jest za drogie, warto rozważyć ubezpieczenie minicasco. Ubezpieczenie skrojone na miarę twoich potrzeb! Tanie i skuteczne, mimo, że nie o tak szerokim zakresie, jak tradycyjne auto casco. Przeczytaj kiedy przydaje się minicasco i czy się opłaca.

Stłuczka, wypadek, kradzież – tego obawia się każdy kierowca i to bez względu na wartość auta. Naprawa samochodu, nawet w przypadku niewielkich uszkodzeń, może wiązać się z wysokimi kosztami. Jeśli uszkodzenia są duże, często dochodzi do szkody całkowitej. Dlatego wielu kierowców szuka zabezpieczenia,  dzięki któremu poczuje się pewniej za kierownicą. Dla tych, którym cena AC wydaje się zbyt wysoka – rozwiązaniem jest minicasco.

Zakres ubezpieczenia

Najkrócej minicasco można zdefiniować, jako zmodyfikowana wersja ubezpieczenia auto casco. To ubezpieczenie nieobowiązkowe, czyli zawierane z własnej woli, które chroni samochód i jego wyposażenie. Tyle że – inaczej niż ubezpieczenie AC, które zazwyczaj pokrywa kompleksowo wszystkie szkody – minicasco obejmuje tylko szkody całkowite. W praktyce najczęściej oznacza to, że wypłata odszkodowania z minicasco jest realizowana tylko wtedy, kiedy auto nadaje się tylko do kasacji, albo koszt naprawy wyniósłby więcej niż 70 proc. wartości auta. Drobniejsze szkody właściciel auta musi pokryć na swój koszt.

Zalety minicasco

Największą zaletą minicasco jest oczywiście cena, dużo niższa niż pełnego ubezpieczenia AC. Dla wielu kierowców jest też ważne, że korzystając z minicasco zdobywają zniżki, które mogą wykorzystać przy zakupie pełnego AC. Każdy rok, w którym nie wystąpiła szkoda, to realny i odczuwalny dla kieszeni upust. Dlatego ten typ ubezpieczenia szczególnie cenią młodzi kierowcy, którzy nie czują się pewnie za kierownicą ze względu na możliwe uszkodzenie samochodu. Za stosunkowo niską cenę zyskują poczucie bezpieczeństwa, że w przypadku większej stłuczki nie zostaną bez auta i bez pieniędzy. Niestety, nie każda firma ubezpieczeniowa oferuje takie ubezpieczenie. Można je wykupić m.in. w mtu24.pl.

Zawartość umowy

Jak w przypadku każdej zawieranej umowy, uważna lektura to podstawa. Ogólne Warunki Ubezpieczenia to dokument, który szczegółowo określa, kiedy ubezpieczyciel świadczy ochronę, a kiedy nie. Taka umowa powinna określać, że ubezpieczenie obejmuje kradzież auta lub jego uszkodzenie przez żywioły, czyli nagłe działania sił przyrody, takie jak ogień, huragan, grad czy powódź.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here