Zalety i wady finansowania dłużnego

Dostęp do kapitału jest jedną z największych barier, z jakimi borykają się małe firmy chcące realizować strategie rozwoju. Dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć zarówno zalety, jak i wady finansowania dłużnego. Powszechnie znaną prawdą w biznesie jest to, że potrzeba pieniędzy, aby je zarobić, ale potrzeba tanich pieniędzy, aby przetrwać. A skąd będą pochodzić te pieniądze? Istnieje wiele opcji. Nie pozwól, aby słowo „dług” Cię przestraszyło. Zasadniczo, finansowanie dłużne jest aktem pozyskiwania kapitału poprzez pożyczanie pieniędzy od pożyczkodawcy lub banku. W zamian za pożyczkę, wierzyciele są następnie winni odsetki od pożyczonych pieniędzy.

Zadłużenie może być opłacalne, zapewniając małym firmom fundusze na zapasy magazynowe, zatrudnienie dodatkowych pracowników i zakup nieruchomości lub bardzo potrzebnego sprzętu.

Zalety finansowania dłużnego

Nie rezygnujesz z własności biznesu

Jedną z głównych zalet finansowania dłużnego jest to, że nie będziesz rezygnować z własności firmy. Jak przypomina https://pozyczkolog.pl/, zaciągając pożyczkę w instytucji finansowej lub u alternatywnego pożyczkodawcy, jesteśmy zobowiązani do terminowego dokonywania płatności przez cały okres trwania pożyczki i tyle. W przeciwieństwie do tego, jeśli zrezygnujemy z kapitału własnego w postaci akcji w zamian za finansowanie, może się okazać, że nie będziemy zadowoleni z wkładu stron trzecich w przyszłość naszej firmy.

Istnieją odliczenia podatkowe

Dużą zaletą finansowania dłużnego są odliczenia podatkowe. Sklasyfikowane jako koszty działalności gospodarczej, spłata kapitału i odsetek od zadłużenia może być odliczona od podatku dochodowego od działalności gospodarczej. Zawsze skonsultuj się z profesjonalistą podatkowym lub innym planistą finansowym, który pomoże Ci odpowiedzieć na konkretne pytania dotyczące wpływu zadłużenia na Twoje podatki.

Uzyskasz i zbudujesz kredyt biznesowy

Jednym z głównych powodów, dla których małe firmy upadają, jest brak finansowania lub kapitału obrotowego. Doskonały kredyt biznesowy jest kluczowy, jeśli szukasz taniego, długoterminowego finansowania dłużnego. Dlatego też, posiadanie zdolności do budowania kredytu biznesowego jest główną i kluczową zaletą przy zaciąganiu kredytu. Kiedy budujesz kredyt dla małej firmy, zmniejszasz potrzebę polegania na swoim osobistym kredycie lub innych kosztownych opcjach finansowania biznesu. Dobry kredyt biznesowy może również pomóc w ustaleniu bardziej korzystnych warunków z dostawcami.

Zadłużenie może napędzać rozwój

Do zastosowań długu długoterminowego należy zakup zapasów lub sprzętu, zatrudnienie nowych pracowników i zwiększenie działań marketingowych. Zaciągnięcie niskooprocentowanego, długoterminowego kredytu może zapewnić Twojej firmie kapitał obrotowy niezbędny do sprawnego i zyskownego funkcjonowania przez cały rok – możemy przeczytać na https://pozyczkolog.pl/. Pomyśl o tym, jak o różnicy między możliwością przejścia dodatkowej mili w swojej firmie i osiągnięcia dodatkowych zysków, a przywiązaniem się do przedsięwzięcia z brakiem gotówki, które nigdy nie będzie w stanie się rozwijać.

Finansowanie dłużne może zaoszczędzić małej firmie dużych pieniędzy

Często właściciele małych firm polegają na drogich długach, takich jak karty kredytowe, zaliczki gotówkowe lub linie kredytowe, aby rozkręcić swój biznes. Ten rodzaj zadłużenia ogranicza przepływy pieniężne i może utrudniać codzienną działalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here