Niski dochód, wiele zobowiązań kredytowych, zatrudnienie na umowę inną niż umowa o pracę, a także dochód zagraniczny – to tylko niektóre z sytuacji mogących utrudnić otrzymanie kredytu. Na szczęście dzisiaj nie brakuje pożyczkodawców oferujących szybki kredyt bez zdolności. Pojawia się jednak pytanie: jak porównać oferty pośredników i pożyczkodawców, aby ostatecznie postawić na tą najlepszą? Spróbujemy znaleźć odpowiedź.

Doradztwo kredytowe

Jeśli nie chcemy tracić czasu na samodzielne porównywanie ofert pośredników i pożyczkodawców, warto zdecydować się na skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Dysponuje on nie tylko odpowiednią wiedzą, ale również umiejętnościami pomocnymi w porównywaniu różnych ofert kredytowych. Doskonale wie, na czym należy się skupić, aby dla danego klienta znaleźć najlepszy kredyt bez zdolności.

Swoją pracę doradca rozpoczyna od zebrania wywiadu od klienta. Musi dowiedzieć się przede wszystkim tego, jaką kwotę i na jak długi okres zamierzamy pożyczyć. Są to najważniejsze informacje. Następnie doradca porównuje dostępne na rynku oferty, uwzględniając między innymi wysokość oprocentowania oraz koszty dodatkowe, jakie dany pożyczkodawca stosuje.

Sposób dla leniwych, czyli internet prawdę ci powie

Ci, którzy nie chcą tracić czasu na wizyty u doradcy kredytowego, mogą postawić na skorzystanie z licznych internetowych porównywarek kredytowych. Ich wybór jest naprawdę ogromny. W porównywarce wpisujemy kwotę, która nas interesuje, czas kredytowania i ewentualne wymagania dodatkowe. Po kilkunastu sekundach naszych oczom ukaże się tabela ujmująca propozycje pożyczkodawców i pośredników. Już jednak samodzielnie musimy ją przeanalizować, wychwytując ofertę najbardziej dla nas korzystną.

Które rozwiązanie jest lepsze?

Jeśli nie mamy zbyt dobrze rozwiniętych zdolności analitycznych, a jednocześnie chcemy mieć pewność, że wybierzemy najlepszą ofertę kredytową, lepiej postawić na usługi profesjonalnego doradcy. Samodzielne porównywanie dostępnych na rynku ofert zawsze jest obarczone ryzykiem błędu. Doradca kredytowy zadba o to, aby wybrana oferta spełniała nasze oczekiwania.

Czy jest to rozwiązanie kosztowne? Decydując się na usługi takiego specjalisty nie należy obawiać się dużych kosztów. Jednocześnie podkreślić trzeba, że źle dobrany kredyt to nie tylko wysokie oprocentowanie, ale również koszty dodatkowe. W efekcie taka pożyczka może nas kosztować naprawdę niemało.

Zobacz więcej na stronie Dobre Kredytowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here