W niektórych sytuacjach skorzystanie z oferty na dodatkowe pieniądze z banku lub firmy pożyczkowej to dobre rozwiązanie, by załatać dziurę w finansach. Osoby, które mają zdolność kredytową, mogą liczyć na wsparcie ze strony banków. Jak jednak wygląda sytuacja, w przypadku, gdy nie są spełniane dość rygorystyczne wymogu instytucji finansowych?

Czym jest zdolność kredytowa i co zrobić, gdy jej nie ma?

Otrzymanie z banku środków finansowych jest uzależnione od indywidualnej zdolności kredytowej klienta. Zanim zostanie wydana pozytywna ocena wniosku, instytucja bada czy kredytobiorca ma możliwość spłaty zobowiązania powiększonego o odsetki w ustalonych termiach – ratach. Klienci, którzy nie spełniają wymogów w zakresie przychodów i rodzaju zatrudnienia otrzymają decyzję odmowną – bank nie udzieli im kredytu. Jeśli dodatkowe pieniądze są niezbędne, można zwrócić się o pożyczkę do osoby prywatnej prowadzącej działalność gospodarczą. W takich firmach obowiązują uproszczone procedury, do złożenia wniosku wystarczy często jedynie dowód osobisty, a pieniądze przyznawane są szybko – po krótkim rozpatrzeniu dokumentów i podpisaniu umowy.

Na co uważać przy braniu pożyczek?

Gotówka od firmy pożyczkowej to dobre rozwiązanie, gdy na koncie brakuje środków na pilne zakupy, z drugiej jednak strony korzystanie z dodatkowych środków jest dość kosztowne – do otrzymanej kwoty trzeba doliczyć wartość prowizji i odsetek. Pożyczkę należy traktować jako koło ratunkowe w trudnych sytuacjach, a nie jako prosty sposób na dodatkowe zakupy. Przy trudnościach ze spłaceniem jednego zobowiązania, watro dobrze się zastanowić, zanim podpisze się kolejną umowę pożyczki, by nie wpaść w spiralę zadłużenia. Wyjątkiem może być sytuacja konsolidacji kilku długów, by w ten sposób obniżyć wartość pojedynczej raty i rozpocząć spłacanie zobowiązań. Więcej na ten temat znaleźć można na stronie https://kredyt-dla-zadluzonych.pl.

Osoby pozbawione zdolności kredytowej mogą skorzystać z oferty pożyczki. Warto jednak pamiętać, że jest to zobowiązanie, które kosztuje, a co więcej musi być spłacane w terminie, dlatego ubiegając się o dodatkową gotówkę, należy zachować zdrowy rozsądek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here