Biuro jest wizytówką Twojego przedsiębiorstwa. Zakup lokalu w biznesowej dzielnicy miasta ma wiele zalet, ale wymaga sporych nakładów finansowych. Czy można zmienić adres firmy na bardziej prestiżowy bez angażowania dużych środków i wiązania się umową kredytową na wiele lat? Sprawdzamy!

Wynajem biura: nie tylko dla mikro- i małych przedsiębiorców

Wynajem powierzchni biurowej powinni rozważyć przede wszystkim przedsiębiorcy dopiero wchodzący na rynek. Nie tylko ze względu na niewielką zdolność kredytową lub brak środków na zakup nieruchomości, ale także dlatego, że rzadko są w stanie precyzyjnie ocenić, w jakim kierunku rozwinie się ich biznes. Gdy firmie zacznie przybywać pracowników, szybko zmienią się także potrzeby lokalowe. W przypadku wynajmu zmiana adresu firmy będzie dużo łatwiejsza.

Wynajem długoterminowy zapewnia większą elastyczność w prowadzeniu biznesu. Nie powoduje także zamrożenia kapitału firmowego. Z tego względu decydują się na niego także przedsiębiorstwa, których działalność wymaga zaaranżowania dużej powierzchni, której zakup wiązałby się z nakładem rzędu kilku milionów złotych.

Na wynajem powierzchni biurowej coraz częściej decydują się także przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Dzięki temu zyskują wygodną przestrzeń do spotkań z klientami umożliwiającą efektywną pracę z zachowaniem równowagi między życiem prywatnym i zawodowym, czyli work-life balance.

Przedsiębiorcy decydujący się na wynajem, oprócz atrakcyjnej lokalizacji w jednym z centrów biznesowych, mogą liczyć także na wysoki standard lokalu oraz szereg dodatkowych udogodnień jak ochrona, monitoring, recepcja, windy czy dostęp do strefy restauracyjnej lub podziemnego parkingu. Zaletą wynajmu biura jest także to, że odpowiedzialność za stan nieruchomości, czyli regularna konserwacja i naprawa ewentualnych usterek spoczywa na właścicielu budynku.

Biura do wynajęcia w Krakowie – gdzie szukać najlepszych ofert?

W Krakowie nie można wyodrębnić jednego centrum biznesowego. Nowoczesne powierzchnie biurowe znajdują się w takich dzielnicach jak Wesoła – w pobliżu Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zabłocie – historycznie przemysłowej części miasta, Bonarka, Prądnik Czerwony czy Grzegórzki.

Poszukiwanie idealnego biura do wynajęcia w Krakowie warto rozpocząć od skorzystania z nowoczesnej wyszukiwarki. Officemap.pl pozwala zawęzić poszukiwania lokalu do danej ulicy czy budynku. Narzędzie umożliwia znalezienie biura ściśle dopasowanego do potrzeb: o wybranej powierzchni, dla konkretnej liczy pracowników, w kamienicy, budynku „zielonym” posiadającym certyfikat ekologiczności, a także poza strefą płatnego parkowania lub w pobliżu lotniska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here