Do niedawna namioty ogrodowe nie były zbyt popularne. Nawet teraz bywają kojarzone z niezbyt estetycznymi i trwałymi konstrukcjami, które szpeciły ogrody i nie spełniały podstawowych funkcji. Tymczasem nowoczesne namioty to ładne i niezwykle uniwersalne konstrukcje, które podnoszą funkcjonalność każdego ogrodu. I właśnie dlatego cieszą się coraz większa popularnością.

Rozsądna cena

Zacznijmy od finansów. Namioty ogrodowe stanowią alternatywę dla innych obiektów małej architektury. Z powodzeniem zastąpią altany, wiaty i inne elementy wystroju ogrodu, których zadaniem jest ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Niezwykłą zaletą namiotów ogrodowych jest ich niewysoka cena. Kupno namiotu może okazać się wielokrotnie niższym wydatkiem niż kupno materiałów niezbędnych do zbudowania innego obiektu o podobnych właściwościach. Dodatkowo montaż namiotu jest wielokrotnie mniej pracochłonny niż budowa wiaty lub altany.

Duża mobilność

Namioty, w odróżnieniu od konstrukcji stale związanej z gruntem, można łatwo przenosić. Oznacza to, że może on służyć w różnych częściach ogrodu, w zależności od bieżących potrzeb.

Namioty są lekkie, dlatego nie ma problemu z ich transportem. Zastosowana technologia umożliwia ich szybki montaż lub demontaż bez używania specjalistycznego sprzętu. Wszystko to sprawia, że należą one do najbardziej mobilnych elementów wyposażenia ogrodu.

A co jeżeli namiot nam się znudzi? Łatwy demontaż i niewymagające warunki przechowywania sprawiają, że chwilowo nieużywany namiot można szybko schować w jednym z pomieszczeń gospodarczych i przechowywać tam do momentu, gdy znów będzie potrzebny.

Namiot ogrodowy można także pożyczyć sąsiadom lub znajomym. Takiej możliwości nie zapewnia większość elementów wyposażenia ogrodu.

Trwałość i brak konieczności konserwacji

Kolejną zaletą namiotów ogrodowych jest ich duża trwałość. Nowoczesne materiały, z których są zbudowane sprawiają, że namioty są odporne na większość zjawisk pogodowych. Nie straszny im deszcz, śnieg czy porywisty wiatr. Bardzo dobrze znoszą niskie temperatury, dzięki czemu mogą być wykorzystywane przez cały rok. Są również odporne na skutki długotrwałej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że namiotów nie trzeba poddawać specjalistycznej konserwacji. W odróżnieniu od konstrukcji z drewna nie wymagają częstego malowania czy zabezpieczania przed działaniem wody lub śniegu. Dlatego ich obsługa jest bardzo mało czasochłonna, co jest szczególnie cenione przez osoby niedysponujące dużą ilością wolnego czasu.

Wszystkie te cechy sprawiają, że namiot jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych budowli ogrodowych. Alternatywą, która nie obciąży nadmiernie budżetu domowego, a umożliwi zwiększenie funkcjonalności ogrodu. Zresztą bez trudu można znaleźć jeszcze inne zalety namiotu ogrodowego, które podwyższają jego użyteczność i sprawiają, że naprawdę warto go kupić.

Źródło: Das Company – pawilony ogrodowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here