Twój telefon może posłużyć nie tylko do rozmów czy wysyłania SMS-ów. Nowoczesne smartfony dają nam znacznie więcej możliwości. Przeglądanie internetu, odbieranie e-maili, granie w gry – to tylko początek. Także z użyciem telefonu możemy płacić mobilnie. Za co i jak? Sprawdź z nami!

Smartfon z dostępem do internetu może stać się naszym wirtualnym miejscem zakupów oraz płatności. To wszystko za sprawą różnego rodzaju aplikacji i stron internetowych, które wykorzystują metody płatności mobilnych. Jak płacić telefonem? To naprawdę bardzo proste, szybkie i wygodne.

Zakupy on-line

Przede wszystkim telefon może posłużyć nam do robienia zakupów on-line. Dzięki niemu możemy kupować w popularnych sklepach odzieżowych, z elektroniką, biżuterią, wyposażeniem wnętrz, w księgarniach. Możemy korzystać też z portali aukcyjnych. Przez telefon możemy też wykupić też różnego rodzaju usługi, na przykład abonament do swojej ulubionej gazety, możemy płacić za aplikacje czy też uregulować rachunki. Płacimy wtedy przelewem albo kartą – szybko i bezpiecznie.

Bankowość on-line

Dzisiaj większość banków udostępnia swoim klientom aplikacje do bankowości mobilnej. Dzięki nim możemy nie tylko sprawdzać stan konta, ale również wykonywać przelewy, zawierać umowy lokat, a nawet brać pożyczki. Zapłata przelewem z telefonu to żaden problem!

Bilety MPK

Nie każdy wie, że możemy również płacić telefonem za bilety na tramwaj i autobus. Aktualnie coraz więcej polskich miast oferuje taką możliwość swoim mieszkańcom. Jak płacić telefonem za bilet? Możemy podpiąć do aplikacji swoją kartę lub możemy doładować wirtualny portfel wybraną kwotą, z której będzie pobierana opłata za bilety.

Parkowanie z telefonem

Telefonem możemy zapłacić również za parkowanie – to oferta dostępna również w wybranych polskich miastach, ale wprowadza ją obecnie coraz więcej z nich. Nie trzeba mieć przy sobie drobnych i płacić w parkomacie – opłata naliczana jest automatycznie tylko za czas postoju, więc nie musimy również obawiać się, że nagle skończy nam się ważność biletu parkingowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here