Wybierz się w regenerującą siły podróż do Nowej ZelandiiWybierz się w regenerującą siły podróż do Nowej Zelandii

Przynajmniej raz do roku powinniśmy sobie zrobić zasłużone wakacje. Człowiek pracujący cały rok bez odpoczynku będzie przepracowany. Ciało i umysł będzie zmęczone. Najlepiej oderwać się nie tylko od pracy, ale od całego życia codziennego. Świetnym rozwiązaniem są podróże w nieznane miejsca. W Nowej Zelandii zobaczysz wszystkie krajobrazy, jakie posiada natura: lodowiec, lasy tropikalne, egzotyczne zwierzęta i wiele innych. To tutaj oderwiesz się od rzeczywistości i nabierzesz sił na dalszą pracę.

Wycieczka do Nowej Zelandii – co warto zwiedzić?

1. Półwysep Coromandel. Najbardziej malownicze, urokliwe miejsce. Znajdują się tutaj pozostałości po kopalniach złota oraz architektury kolonialnej. To tutaj rozciąga się piękna zieleń pasmach górskich i jest piaszczysta plaża. Miejsce to jest najpopularniejsze wśród urlopowiczów, którzy pragną wypoczynku i relaksu.
2. Rezerwat Tongario. Leży w najstarszym parku narodowym. Istnieje tutaj kilka wulkanów (niektóre są czynne). Znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Teren wulkaniczny, trawiasty i płaskowyżynny.
3. Rezerwat Te Wahipounamu o powierzchni 2,6mln ha. Pełen polodowcowych fiordów, wysokich gór, wydm. To tutaj są trzy lodowce.
4. Nelson – na tym terenie położone są trzy parki narodowe. Teren pokryty lodowcami, panują tutaj świetne warunki narciarskie.
5. Zatoka Bay of Plenty. Świetne miejsce na kąpiel i wypoczynek na plaży. W tym miejscu uprawiane jest kiwi – symbol Nowej Zelandii.
6. Eastland – miejsce, w którym na całym świecie najwcześniej wschodzi słońce.
7. Największe miasto w Nowej Zelandii, czyli Auckland. Warto zwiedzić w nim muzeum sztuki Maorysów. Zbiory przyrodnicze, kolekcje okazów morskich to tylko niektóre atrakcje.
8. Bajkowe miasto Wellington. Położone nad zatoką, wśród malowniczych wzgórz. Tętni tutaj życie towarzyskie: tętnią bary, kawiarnie, restauracje i inne.

Jak dotrzeć do Nowej Zelandii?

Praktycznie z każdego większego miasta na całym świecie. Najlepiej wybrać się tam w okresie od grudnia do marca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here