pracownia

O tym czy jest to inwestycja warta zachodu dobrze jest przekonać się na własnej skórze. Na początku należy poznać pracę architekta na etacie, być może w przyszłości będziemy chcieli spróbować swoich sił na rynku i odważyć się na założenie własnej działalności. Założenie działalności gospodarczej jest to niemałe wyzwanie logistyczne, ekonomicznych a także prawne. Oprócz wielorazowych wizyt w urzędzie skarbowym czy zakładzie Ubezpieczeń Społecznych niezbędne będzie dodatkowo porządne stanowisko pracy. Musimy ustalić je dla siebie oraz ewentualnych pracowników naszej firmy. W poniższym artykule znajdują się wszystkie informacje, na które powinno zwrócić się uwagę, w przypadku zakładania pracowni projektowej.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/zakladanie-pracowni-projektowej/

Co na początek?

Na początku dobrze jest znaleźć odpowiedzialna osobę do pełnienia obowiązków księgowej. Mając taką osobę po twojej stronie będzie nam o wiele łatwiej zabrać się za wszystko Od dobrej strony. Tym samym na początku ważne jest założenie konta bankowego dla firmy. W takim wypadku będziemy musieli zdecydować się na sposób rozliczania, płacenia podatków oraz wystawiania faktur VAT. Ta ostatnia opcja nie w każdym przypadku jest konieczne stronka z punktu widzenia urzędu, bardzo istotnym krokiem jest również złożenie wniosku o działalności gospodarczej do Centralnej Ewidencji i Informacji o działalności gospodarczej. Takie złożenie wniosku jest bezpłatne i należy podpisać i je w ciągu 7 dni od założenia wniosku w Urzędzie Gminy. Będziemy potrzebowali ustalić wówczas swój numer w Polskiej Kwalifikacji Działalności Gospodarczej, co ułatwi nam złożenie wniosku.

Czym kierować się dobierając wyposażenie do pracowni projektowej?

Będą to urządzenia takie jak:

Odpowiedni komputer – jest To niezwykle ważne, aby każdy pracownik miał do niego dostęp, ponieważ w dzisiejszych czasach wszystko wykonuje się elektronicznie. Jest to istotne, Aby pracownik posiadał szybki procesor oraz wydajną kartę graficzną do tworzenia wizji. Nie musimy od razu zaopatrzyć się w bardzo drogi sprzęt. Zwykły laptop czasami jednak może nie podołać.

Właściwe oprogramowanie – przy zakładaniu pracowni projektowej ważne jest aby dobrać odpowiednie oprogramowanie do komputera. Wymagania aplikacji rosną wraz z ich możliwościami. Zapewne podczas studiów architektonicznych oraz praktyk poznaliśmy przydatne programy, których obsługa nie będzie nam obca. Warto jest zaopatrzyć się w takie oprogramowanie, które będzie najtrafniejsze. Najpopularniejszym i dlatego fachu jest AchiCad+, Artpantis, 3DsMax + Vray. Jako studenci korzystamy z takich oprogramowań bezpłatnie, jednak będą przedsiębiorstwo musimy wykupić do nich licencje. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale żeby robić to legalnie nie możemy pominąć tego kroku.

Strona internetowa – w obecnym świecie istnieje przekonanie, że to czego nie ma w internecie nie istnieje. Tak samo będzie z twoją firmą. Musisz zadbać o założenie własnej strony internetowej. Będzie to obowiązkowy element dla Twojej działalności. Musi ona wyglądać profesjonalnie dla innych klientów, być czytelna W odbiorze oraz zachęcać do korzystania z moich usług. Na stronie Możesz pochwalić się osiągnięciami, ważnymi klientami, którzy korzystali z Twojej usługi oraz poinformować o danych firmy. Ewentualną opcją jest zamieszczenie obowiązującego cennika. 

Strefa dla klienta – klient musi czuć się kimś ważnym Przekraczając próg naszej firmy. Oczywiście na spotkanie możemy umawiać się do kawiarni, ale możesz zrobić też twój własny kącik dla klientów. Jeżeli posiadasz na to budżet, możesz już wygospodarować w swojej siedzibie miejsce, w którym zadbasz o idealny wygląd oraz komfort dla potencjalnych klientów. Mile widziane są wygodne fotele i ekspres do kawy.

Zobacz też: http://www.immocenter.pl/praca-spawacza-etat-czy-wlasna-dzialalnosc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here