Wózki widłowe są sprzętem, przeznaczonym do transportowania ładunków o dużej masie na bliskie odległości. Są one niezbędne do pracy w magazynie, na budowach oraz w halach produkcyjnych. Największą wadą widlaków jest ich stosunkowo wysoka cena, która niejednokrotnie stanowi przeszkodę dla przedsiębiorców. Dlatego też wielu producentów i firm usługowych, oferuje wynajem wózków widłowych. Ze względu na typ zastosowanego napędu, wózki widłowe dzieli się na: spalinowe, gazowe i elektryczne. Pierwsze z nich przeznaczone są do pracy na otwartych przestrzeniach, ponieważ wytwarzają szkodliwe dla zdrowia spaliny. Z kolei wózków gazowych i elektrycznych można z powodzeniem używać w zamkniętych pomieszczeniach.

Jak wynająć wózek widłowy?

Wózki widłowe można wynająć za pośrednictwem strony still.pl lub w sklepach stacjonarnych tego producenta. W Polsce funkcjonuje pięć punktów wynajmu widlaków, dzięki czemu są one łatwo dostępne. Wynajem wózków widłowych jest bardzo prosty, ponieważ polega on na uzgodnieniu z przedstawicielem firmy warunków oraz dostosowaniu do nich oferty, a następnie podpisaniu umowy najmu. Wynajęte urządzenie można zamówić do domu lub odebrać osobiście w jednym z punktów odbioru. Najbardziej opłacalny jest wynajem średnio- i długoterminowy, ponieważ, wiąże się z tym:

  • indywidualne dostosowanie rat do sytuacji finansowej firmy,
  • dostosowanie usług serwisowych do potrzeb klienta,
  • zapewnienie wózka zastępczego na czas naprawy.

Cena wynajmu wózków widłowych

Cena wynajmu wózków widłowych uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju napędu oraz wybranej firmy, oferującej tego typu usługi. Najtańszą opcją jest wynajem widlaka akumulatorowego, bowiem cena za tydzień użytkowania zaczyna się od 777 zł. Oprócz tego można wynająć również: wózki spalinowe i gazowe (od 1050 zł), wózki z przesuwanym masztem (od 945 zł), wózki niskiego podnoszenia (od 301 zł), wózki wysokiego podnoszenia (od 532 zł), a także podesty ruchome i ładowarki teleskopowe, których cena wynajmu ustalana jest indywidualnie.

Wynajem wózków widłowych – kiedy się to opłaca?

Wynajem wózków widłowych jest opłacalny wówczas, gdy sprzęt ten jest potrzebny tylko na określony czas, np. sezonowo. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić na serwisowaniu sprzętu oraz jego utrzymaniu, w tym w głównej mierze na rejestracji i ubezpieczeniu. Wypożyczenie wózka widłowego jest nieopłacalne wówczas, gdy sprzęt ten jest wykorzystywany stale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here