Wynajem ekspresu do kawy

Ekspres do kawy oraz dystrybutory napojów to dziś standard oczekiwany w każdej większej placówce usługowej czy biurze. Właściciele lub ajenci firm czy przedsiębiorstw przeznaczają więc ogromne sumy na zakup i umieszczenie w swojej przestrzeni ekspresów do kawy i innych podobnych urządzeń. Kwoty są horrendalne, dobry, duży ekspres z przeznaczeniem dla firmy to koszt od czterech tysięcy do nawet dziesięciu tysięcy złotych przy ekspresach o wyższym standardzie. Istnieje jednak inny sposób na pozyskanie ekspresu. Jeśli interesuje Cię wskazany temat artykuł ten jest dla Ciebie.

Wynajem ekspresu do kawy, bo o tej tańszej alternatywie dla zakupu mówimy, jest ostatnio bardzo popularny i coraz więcej firm specjalizuje się w wynajmie tego typu urządzeń zarówno krótkookresowo jak i na terminy dłuższe. Wyróżniamy dwa podstawowe sposoby takiego wynajmu: najem krótkookresowy oraz dzierżawa. Najem krótkookresowy polega zazwyczaj na wypożyczaniu ekspresów i dystrybutorów osobom fizycznym i prawnym przez specjalizujące się w takim najmie firmy. Ekspresy są dostarczane na miejsce i za każdy dzień użytkowania naliczana jest określona opłata umówiona wcześniej stosownymi dokumentami z klientem.

Najem najczęściej odbywa się na okresy kilku dni, tygodnia lub miesiąca. Wypożyczenia ekspresów w ten sposób dokonują się najczęściej na imprezy okolicznościowe, wesela, konferencje firmowe bądź naukowe czy bale. Organizatorzy wynajmują wtedy kilka ekspresów od danej firmy zapewniając w ten sposób prostą bazę gastronomii dla uczestników spotkań. Taka praktyka jest coraz popularniejsza i dziś już taki wynajem stanowi większość zysków firm najmujących ekspresy.

Drugim sposobem wynajmu ekspresów jest dzierżawa ekspresu. Polega na długotrwałym wynajęciu ekspresu określonej firmie na przykład na rok czy dłuższy okres, który to najem związany jest umową cywilnoprawną z klientem. Taka dzierżawa ekspresu różni się niewiele od dzierżawy gruntów czy innych nieruchomości, podlega opłacie a w przypadku jej nie uiszczenia firma ma prawo zgłosić do odpowiednich instytucji w celu ściągalności takich opłat. Nigdy więc nie należy lekceważyć żadnych umów, nawet tych na wynajem ekspresu do kawy gdyż mają taką samą moc prawną jak inne umowy.

Często zadawanym pytaniem jest to ile kosztuje dzierżawa ekspresu do kawy. Jest to zależne od firmy oferującej taką usługę i może w ostatecznym rozrachunku wyjść korzystnie dla najmującego. Są to kilkuset złotowe opłaty, które to jako wynajem liczy się jako koszt uzyskania przychodu i obniża zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym.Może być więc tak, że firma za taki wynajem łącznie przez cały okres niewiele zapłaci co jest korzystne dla jej finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here