O zdrowie powinno się dbać na wiele różnych sposobów – między innymi poprzez zdrowe odżywianie i regularne ćwiczenia fizyczne, które można wykonywać na przykład w siłowni w Warszawie. Aktywność fizyczna jest ważnym elementem zdrowego trybu życia, zaś same ćwiczenia powinny być ściśle dopasowane do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego człowieka. Ruch to zdrowie, warto więc zapisać się na siłownię i systematycznie pracować nad swoim ciałem. Gdzie szukać najlepszej oferty? I jak zacząć treningi na siłowni lub w klubie fitness? O tym opowiemy w niniejszym artykule.

Pierwsza wizyta w fitness klubie

Każdy, kto po raz pierwszy przychodzi do klubu fitness bądź siłowni (dziś w większości to pojęcia zamienne, gdyż lokale sieciowe posiadają wiele stref do ćwiczeń), powinien się zapoznać z regulaminem obiektu (lub jeszcze lepiej filmikiem instruktażowym, jeśli siłownia takowy posiada). Kompetentna osoba oprowadzi potencjalnego klienta po całym klubie, pokaże mu wszystkie sale ćwiczeń i szatnie, wytłumaczy zasady uczestniczenia w zajęciach indywidualnych i grupowych. Klient może się wtedy zapoznać z ofertą różnych zajęć i programów, może też poznać trenerów. Pierwsza wizyta jest bardzo ważna – to wtedy trener osobisty poznaje oczekiwania i potrzeby swojego klienta i może przygotować dla niego indywidualny plan ćwiczeń na kilka następnych miesięcy.

Oferta klubu

Najbardziej znana siłownia w Warszawie, która wszystkie istotne informacje na swój temat zamieszcza na stronie http://cityfit.pl/ , ma bardzo bogatą ofertę usług dla klientów indywidualnych i dla firm. W ofercie można znaleźć również wiele ciekawych zajęć grupowych – najciekawsze z nich opisujemy poniżej.

 • Bang in the City – są to ćwiczenia w trybie interwałów, których zadaniem jest spalanie tkanki tłuszczowej – są szybkie i energiczne, wymagają utrzymania się w rytmie i nadążania za trenerem.
 • Body Pump – seria ćwiczeń, których zadaniem jest wyrzeźbienie mięśni i ukształtowanie całego ciała, bez zbędnego przyrostu masy (zajęcia te są alternatywą dla typowych ćwiczeń na siłowni).
 • Body Shape – trening z użyciem różnorodnego sprzętu sportowego, w tym ciężarków czy gum sportowych, które mają wymodelować i wyszczuplić całe ciało.
 • Active Body – ruchy rozciągające i wzmacniające całe ciało, które dodatkowo ujędrniają i wyszczuplają sylwetkę (są szczególnie polecane osobom, które prowadzą siedzący tryb życia, np. ze względu na charakter pracy, jaką wykonują na co dzień).
 • Attack na brzuch i pośladki – jak sama nazwa wskazuje, trening skupiający się na problematycznych partiach ciała, jakimi są pośladki, uda i brzuch (wyszczupla je, ujędrnia i wzmacnia, by prezentowały się jak najlepiej).

Ciekawą propozycją warszawskiej siłowni City Fit są też zajęcia BJJ, czyli z zakresu brazylijskiego Jiu – Jitsu. Wpływają one pozytywnie na podniesienie kondycji całego organizmu, a przy okazji uczą także samoobrony, co jest dobrą opcją nie tylko dla kobiet. Ćwiczenia te są bardzo energiczne i żywiołowe, pozwalają też pozbyć się nagromadzonego w ciele napięcia i wpływają na poprawę nastroju.

Coś spersonalizowanego

Klient może się również zdecydować na zajęcia indywidualne, pod okiem wykwalifikowanego trenera osobistego. Decydując się na taką opcję, ma się do wyboru kilka programów treningowych, w tym

 • program wstępny, który dzieli się na Cardio Gimnastykę oraz na Gymcardio;
 • program podstawowy, który jest inaczej skonstruowany dla kobiet a inaczej dla mężczyzn;
 • program progres, obejmujący różny zakres czasowy;
 • program sprofilowany, dla 16 latków;
 • Business Express dla biznesmenów;
 • uznana klasyka oraz senior 50+, dla najstarszych klientów siłowni.

Trener osobisty musi najpierw poznać oczekiwania swojego klienta – zwłaszcza jaki efekt chce on uzyskać. Czy głównie zależy mu na pozbyciu się zbędnych kilogramów, czy tylko chce wymodelować swoje ciało i poprawić jego wygląd albo podszlifowć kondycję. Wtedy będzie mu mógł zaproponować odpowiedni dla niego program ćwiczeń.

Jak widać, na siłownię mogą uczęszczać osoby w różnym wieku. Jeśli są to osoby niepełnoletnie 16+, wówczas muszą one przedstawić specjalne oświadczenie, podpisane przez ich opiekunów prawnych. Wszyscy klienci fitness klubu podpisują też oświadczenie, w którym przedstawiają swoje choroby i przeciwwskazania do niektórych ćwiczeń, jeśli takie istnieją. Trzeba zgłosić również każdy przypadek ciąży czy niedawnego porodu. Konieczne jest także poinformowanie trenera o każdej kontuzji, która pojawi się w czasie trwania ćwiczeń na siłowni. Tylko pod powyższymi warunkami trening na siłowni w Warszawie będzie efektywny i bezpieczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here