Polisa na życie, ubezpieczenie – nie ważne jak nazwiesz, ważne, że wszyscy wiemy, na czym Ci tak naprawdę zależy. Na właściwej ochronie swojego życia. I nie jest to jakieś Twoje widzimisię, nie jest to żaden luksus, na jaki Cię stać – to decyzja czasami na całe życie. A zatem wybór trudny, wymagający właściwego podejścia.

Czym się kierować?

Pamiętajmy, że każdy z nas jest innym człowiekiem. Każdy z nas ma inne potrzeby i wymagania – wszystko to sprawia, że każdy z nas będzie od polisy oczekiwał czegoś innego. W zależności od tego, w jakim wieku jesteś, czy jesteś obciążony chorobami rodzinnymi czy masz dość niebezpieczną pracę – tym będziesz kierować się przy wyborze właściwego ubezpieczenia. W zależności od tego, jak wygląda Twoje dotychczasowe życie, będziesz wybierał polisę między podstawową, a rozszerzoną wersją. Możliwości jej dopasowania do Twoich potrzeb jest wiele. Jedynym ograniczeniem może być tylko Twoja sytuacja finansowa, która pozwala Ci na opłacanie takich a nie innych składek.

Nie decyduj się zbyt szybko na zakup polisy.

Wbrew pozorom, jak już wspominaliśmy – zakup polisy ubezpieczeniowej to bardzo ważna decyzja. Nie warto decyzji podejmować pochopnie – na pierwszym spotkaniu z agentem ubezpieczeniowym. Firmy ubezpieczeniowe, takie jak Aviva, mają w swojej ofercie naprawdę bogaty wybór pakietów. I nie chodzi już nawet o to byś odwiedzał wielu agentów a każdy z nich przedstawiał Ci inną ofertę. Chodzi o to byś w domu, na spokojnie zastanowił się co tak naprawdę jest dla Ciebie dobre. Czego oczekujesz. Od jakich sytuacji chcesz się zabezpieczyć. Ważne jest nie tylko to, od czego chcesz się ubezpieczyć, ale również okres ubezpieczenia.

Musisz pamiętać, że zakup polisy ubezpieczeniowej to Twoja inwestycja na wiele lat. Gdybyś decydował się zainwestować gotówkę z całą pewnością decyzja byłaby przemyślana i podjęta nie pod wpływem chwili, ale pod wpływem długotrwałych przemyśleń. Tak samo musisz podejść do polisy na życie – spokojna analiza ryzyka zagrożeń, jakie mogą Cię spotkać pomoże Ci wybrać właściwą decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here