Wychodząc na przeciw rosnącym wymaganiom klientów, kilka lat temu na rynku finansowym pojawiły się nowe produkty, jakimi są pożyczki online. Co ciekawe, wprowadziły je nie tylko instytucje pozabankowe, ale również banki. Wiele osób uważa, że ten sposób pozyskania środków jest przeznaczony jedynie dla tych, którzy nie mogą wziąć tradycyjnego kredytu w banku i zmuszeni są do podjęcia większego ryzyka w postaci pożyczki przez internet. Jednak teraz zaciągnięcie takiego zobowiązania jest nie tylko łatwe, ale i bezpieczne.

Instytucje pozabankowe

Za sprawą głośnej afery dotyczącej jednej z instytucji pozabankowych, parabanki zyskały złą sławę, z którą walczyć muszą już od kilku lat. W opinii wielu ludzi, pożyczki przez internet zaciągane w instytucjach pozabankowych niosą ze sobą duże ryzyko oszustwa oraz przymusu zwrócenia kwoty dwa razy wyższej, niż zaciągnięte zobowiązanie. W rzeczywistości wiele firm pożyczkowych prowadzi w pełni legalną działalność. W firmach tych można wziąć pożyczkę na dowolny cel i często bez zbędnych formalności. Dodatkową ochroną przed nadmiernymi kosztami jest ustawa regulująca maksymalną wysokość kosztów pożyczek pozabankowych, która weszła w życie w marcu 2016 roku.

Pożyczki przez internet – cechy charakterystyczne

Wbrew pozorom, informacje, które docierają do konsumentów poprzez reklamę pożyczek pozabankowych, są prawdziwe. Firmy oferują więc szybkie pożyczki na kwoty mieszczące się najczęściej w przedziale 100 – 25 000 zł. Chociaż poszczególne oferty mogą się od siebie znacznie różnić, to zasada zazwyczaj jest ta sama – trzeba złożyć wniosek, potwierdzić swoje dane i poczekać na decyzję odnośnie udzielenia pożyczki.

Szybkie pożyczki pozabankowe charakteryzują się kilkoma cechami, które sprawiają, że ich zaciągnięcie jest nie tylko łatwe, ale również bezpieczne. Do cech tych należą:

– internetowa procedura: zaciągnięcie pożyczki przez internet to bardzo duże udogodnienie dla konsumentów. Całość procedury odbywa się online. Nie trzeba więc poświęcać czasu i energii na wyjście z domu i poszukiwanie placówki wybranej firmy. Wystarczy, siedząc wygodnie w domowym fotelu, wejść na odpowiednią stronę internetową i wypełnić wniosek online.

– minimum formalności: pozabankowe pożyczki przez internet nie wymagają zbędnych formalności. Często nie trzeba przedstawiać żadnego zaświadczenia o zarobkach czy innego dokumentu poświadczającego wysokość osiąganego wynagrodzenia. Nie wymaga się również przedstawienia umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej. Wniosek online jest bardzo prosty. Wystarczy wpisać w nim swoje dane osobowe, które zawarte są na dowodzie osobistym. Firmy pożyczkowe nie wymagają żadnych szczególnych danych, jedynie te, które podawane są zazwyczaj przy podpisywaniu standardowej umowy.

– brak weryfikacji historii kredytowej: firmy pożyczkowe często nie sprawdzają również historii kredytowej w BIK. Pożyczkę może więc zaciągnąć również osoba, która posiada już inne zobowiązania lub podlega egzekucji komorniczej.

– krótki czas oczekiwania na decyzję i wypłatę środków: wynosi on często jedynie kilkanaście minut, nawet wtedy, kiedy wniosek został złożony w weekend. Środki dostępne są na koncie zazwyczaj w ciągu kilku godzin po pozytywnej weryfikacji wniosku.

– konieczność potwierdzenia danych: większość firm wymaga wykonania przelewu weryfikacyjnego, który ma na celu potwierdzenie prawdziwości zawartych we wniosku danych. Dzięki temu eliminowana jest możliwość zaciągnięcia pożyczki na konto obcej osoby.

Bezpieczne pożyczki przez internet

W internecie powstało wiele stron publikujących rankingi pożyczek pozabankowych oraz oferujących możliwość przejścia bezpośrednio na stronę danej firmy pożyczkowej. Na stronach tych zawarte są również informacje jak wybrać właściwą ofertę, na co zwrócić uwagę i jak nie dać się naciągnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here