Zakup fizycznego złota i srebra cieszy się zainteresowaniem jako alternatywa dla mało opłacalnych lokat bankowych. Metale szlachetne jako inwestycja kapitału mogą okazać się dobrym pomysłem zwłaszcza w czasach zawirowań na rynku finansowym: odporność na inflację oraz utrzymywanie stałej wartości to duża szansa na zysk.

Dlaczego warto inwestować w metale szlachetne?

Złoto czy srebro już od wieków uważane jest za oznakę bogactwa i prestiżu. W obecnych czasach metale szlachetne postrzegane są już raczej jako ciekawy sposób na korzystną inwestycję. Cena złota nie jest podatna na wahania rynku finansowego i nawet jeśli następuje niewielkie obniżenie wartości tego kruszcu, po niedługim czasie odzyskuje ona swój wysoki poziom. Co istotne, złoto inwestycyjne stanowi powszechnie akceptowany środek płatniczy na całym świecie. Nic więc dziwnego, że cieszy się ono zainteresowaniem jako forma lokowania oszczędności. I chociaż cena srebra jest nieco niższa, także ten metal szlachetny znajduje swoich nabywców, zwłaszcza wśród początkujących inwestorów. Metale szlachetne najkorzystniej jest kupować u sprawdzonych dilerów, kiedy ich cena jest niższa. A gdzie można korzystnie sprzedać złoto i srebro?

Gdzie sprzedawać złoto i srebro?

Planując sprzedaż złota lub srebra w pierwszej kolejności myślimy o lombardzie, jednak w tego typu punktach raczej nie ma co liczyć na wysoki zysk. Najprawdopodobniej zaoferowana cena będzie o kilkadziesiąt procent niższa niż ta rynkowa. Wynika to ze specyfiki branży – w lombardach pożyczają pieniądze osoby, których historia kredytowa nie pozwala ubiegać się o pożyczkę w banku. Niskie ceny skupu w lombardzie podyktowane są więc koniecznością zminimalizowania ryzyka związanego z takimi pożyczkami.

Komis metali szlachetnych to inna opcja. Ceny co prawda są tutaj bardziej atrakcyjne, a firma przyjmie zarówno sztabki jak i monety, ale takie rozwiązanie nie jest też pozbawione pewnych wad. Przede wszystkim trzeba będzie poczekać, aż powierzone złoto czy srebro zostanie sprzedane, co może okazać się trudne w przypadku sztabek z widocznymi uszkodzeniami. Poza tym od zysku należy też odliczyć marżę komisu.

Najkorzystniejszą opcją wydaje się więc być skup złota i innych metali szlachetnych, który powoli zastępuje komisy. Tego typu możliwość oferują nie tylko jubilerzy, ale też wyspecjalizowane firmy, które dla wygody swoich klientów prowadzą działalność również za pośrednictwem Internetu. Cena złota w skupie jest wyższa niż w lombardzie czy komisach, a dodatkowo pieniądze otrzymujemy od razu. Pamiętajmy jednak, aby weryfikować rzetelność i wiarygodność firm, z którymi zamierzamy nawiązać współpracę. Przedsiębiorstwa z długim stażem cieszące się pozytywną opinią zadowolonych klientów to dobry znak świadczący o wysokiej jakości świadczonych usług. Właśnie taka jest https://www.zlotagotowka.pl/. Firma umieszcza ponadto na swojej stronie internetowej specjalne kalkulatory pozwalające obliczyć wysokość zysku z transakcji, a także podaje notowania giełdowe metali szlachetnych umożliwiające porównanie cen.

Nie tylko sztabki

Złoto i srebro inwestycyjne wielu osobom kojarzy się ze sztabkami. Tymczasem pieniądze można lokować również w metale szlachetne w formie tzw. monet bulionowych. Eksperci radzą, aby zbiory takich monet inwestycyjnych rozpocząć od najbardziej popularnych egzemplarzy, które cieszą się dużym zainteresowaniem, więc nie będzie trudności z ich sprzedażą. Zlotagotowka.pl to skup złotych monet, który przyjmuje tego typu produkty inwestycyjne. W tym przypadku transakcji również można dokonać za pośrednictwem Internetu – firma zajmująca się kupowaniem metali szlachetnych wysyła najczęściej do swoich klientów kuriera, co gwarantuje wygodę i znacznie ułatwia sprzedaż. Skup srebrnych monet oraz ich złotych odpowiedników Złota Gotówka podaje na swojej stronie internetowej stale aktualizowane ceny. Klient może więc w łatwy sposób określić, czy taka transakcja będzie dla niego opłacalna, a także – jak dużo może dzięki temu zarobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here