Moda na zakładanie sklepów internetowych dotknęła zarówno osoby mające stacjonarny biznes, jak i te zupełnie niezwiązane z branżą. Powód jest prosty. Klienci coraz częściej podejmują decyzje zakupowe przed monitorem komputera lub na smart fonie, dostrzegając ogromne zalety Internetu. Przede wszystkim kusi zdecydowanie większy asortyment niż w sklepach stacjonarnych, po drugie cena jest zazwyczaj dużo niższa, a po trzecie to zdecydowanie najwygodniejsze ze wszystkich rozwiązań. Robimy zakupy, kiedy chcemy – nawet w nocy, w niedziele czy święta.

Jak pasję przekuć w biznes?

Założenie sklepu internetowego i powiązanie go z elektronicznymi płatnościami, mediami społecznościowymi oraz allegro i innymi stronami nie jest wcale takie trudne. Dzięki profesjonalnym szablonom prestashop szybko i bezpiecznie można plan przenieść na stronę internetową oraz oczywiście zacząć zarabiać pieniądze, sprzedając swój towar lub usługi. W sieci spotykamy bowiem sklepy z tak różnym asortymentem, że nie zaskakuje nas, że zdarzają się osoby, które większość swoich zakupów (także spożywczych) realizują za pomocą klikania w konkretne produkty.

Jak mnie widzi klient?

To, co nam się podoba i co może pasować do charakteru sklepu, niekoniecznie może być wygodne dla odbiorcy. Warto przy projektowaniu strony, wstawianiu zdjęć produktów i konstruowaniu ich opisów skupić się na tym, czy będą one dla klienta wiarygodne i przekonujące. W sieci bowiem konkurencja jest bardzo duża i warto wyróżnić się czymś na tle innych podobnych sklepów. Coraz popularniejsze są sklepy mające w ofercie towary niszowe, kosmetyki naturalne czy też ciuchy z małych najlepiej krajowych przedsiębiorstw. Nie ustaje też moda na handmade oraz zdrową żywność. Powód jest jeden – jesteśmy zmęczeni sieciówkami i chcemy wyróżnić się z tłumu, a moda na naturalne jedzenie, kosmetyki czy przedmioty pozwala nam odzyskać utraconą równowagę. Te trendy są zauważalne w Internecie i właśnie tam sprzedaje się takich niszowych rzeczy najwięcej. Z drugiej strony zdecydowanie łatwiej w ten sposób dotrzeć do klienta nawet na całym świecie. A to już walor niepodważalny. Warto oprócz przyjaznego interfejsu i intuicyjnej obsługi uzupełnić sklep o moduły, które pozwolą klientom zadać pytania, dowiedzieć się więcej o produktach czy też poznać aktualne trendy w branży. Takimi elementami mogą być na przykład czat oraz blog. A klient zadowolony z pewnością do nas wróci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here