Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby imprez i spotkań w gronie znajomych. A urodziny, imieniny, rocznice, zawsze stanowią idealną do takich spotkań okazję. Bycie zaproszonym na tego typu wydarzenie niesie ze sobą oczywiście konieczność przyniesienia prezentu. I tu zaczynają się schody… Nie dlatego, że obdarowywać nie lubimy. Zwykle wręczanie prezentu sprawia nam tyle samo, albo nawet więcej frajdy, niż jego otrzymywanie, zwłaszcza jeśli widzimy szczerą radość na twarzy osoby przez nas obdarowanej. Problem polega na tym, że ciężko przewidzieć, co tę radość wywoła, jaki prezent będzie tym idealnym, trafionym w dziesiątkę. Na kilka dni przed imprezą zaczynają się więc intensywne poszukiwania, zataczanie kółek w galerii handlowej albo wertowanie aukcji internetowych – czasem wielogodzinne. Wybór odpowiedniego prezentu to poważne, a z całą pewnością męczące zadanie.

Może coś ze szlagierów?

Nie jest żadną tajemnicą, że istnieją pewne rodzaje podarunków, wybitnie pasujące do płci. I tak kobiety zwykle ucieszą się z kwiatów, szlachetnej biżuterii, dobrych kosmetyków czy kolejnego elementu garderoby. Przy dobieraniu prezentów dla panów natomiast, warto pomyśleć o czymś takim, jak gadżety dla faceta, elegancka butelka dobrego jakościowo trunku, ewentualnie coś praktycznego, co przyda mu się na co dzień lub do realizowania którejś z jego pasji. A praktyczny gadżet brzmi już zupełnie optymalnie. Tak, tak, panowie słyną z zamiłowania do zabawek dla dużych chłopców, co ich kobiety często nienajlepiej znoszą, zwłaszcza mając wgląd do wspólnego konta w banku. Ale czyż bycie solenizantem nie usprawiedliwia otrzymania sterty rzeczy nie do końca poważnych lub przydatnych na co dzień? Tak, czy owak, na wymienione powyżej pewniaki też trzeba uważać. Większość pań lubi kwiaty, ale na niektóre może być uczulona, biżuteria, nawet najpiękniejsza będzie noszona tylko przez wielbicielkę świecidełek – jeśli dziewczyna nigdy nie nosi naszyjników, ciężko oczekiwać, że z dnia na dzień zacznie, warto natomiast sprawdzić, jak sprawa stoi z jej sympatią do kolczyków albo bransoletek. Olbrzymi wybór przeróżnych gadżetów dla faceta też może wpakować nas na niejedną minę. Nie każdy gadżet spodoba się akurat „naszemu” solenizantowi. Przede wszystkim, przy wyborze prezentów zawsze powinna obowiązywać nas ta sama, święta zasada: zastanawiajmy się, co się spodoba osobie, którą chcemy obdarować, nie kierujmy się zaś tylko tym, co podoba się nam.

Bezpieczniejsze wyjście

Nie każdemu wypada wręczyć kopertę z pieniędzmi. To świetny patent na weselach, podczas których młoda para często zbiera pieniądze na swoje przyszłe mieszkanie lub inne cele. Pieniądze dają też dorośli dzieciom. W innych przypadkach jednak dawanie pieniędzy mogłoby wyglądać dziwnie. Jeśli jednak, pomimo długich poszukiwań, nadal nie natrafiliśmy na prezent idealny, może nim być kupon prezentowy do jakiegoś sklepu, w którym bliska nam osoba mogłaby później sama wybrać coś dla siebie. To rozwiązanie ostrożniejsze i bardziej eleganckie od pieniędzy w kopercie, a jednocześnie mniej ryzykowne niż wybór prezentu, który mógłby się nie spodobać.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Sklep Porsche: https://sklep.porsche.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here