konsolidacja kredytów

Jeśli jesteś głęboko zadłużony, przeglądanie różnych kart kredytowych, linii kredytowych i pożyczek z ich wszystkimi oddzielnymi stopami procentowymi może być przytłaczające. Jeśli znajdziesz się w sytuacji, gdzie jesteś pogrążony w wielu różnych rodzajach zadłużenia, możesz rozważyć opcję jaką jest konsolidacja kredytów.

Pożyczka na konsolidację zadłużenia

Pożyczka konsolidacyjna, oferowana przez różne banki, kasy kredytowe i firmy pożyczkowe online, jest podobna do pożyczki osobistej i karty kredytowej pod tym względem, że jest niezabezpieczona, co oznacza, że nie musisz ustanawiać zabezpieczenia. Jej głównym celem jest konsolidacja kredytów lub połączenie wielu długów w jedną pożyczkę. Łącząc swój dług w jedno saldo, możesz uzyskać niższe oprocentowanie, aby zmniejszyć obciążenie finansowe różnych długów. Miesięczna spłata jest często niższa niż w przypadku innych pożyczek, ale mają też zwykle dłuższe okresy spłaty.

Pomimo niższych miesięcznych płatności i stóp procentowych, ważne jest, aby ocenić okres pożyczki, aby obliczyć, ile odsetek płacisz w dłuższej perspektywie. Należy również uważać na pożyczki z dobrymi stopami procentowymi tylko na początku okresu, ponieważ mogą one drastycznie wzrosnąć przez cały okres lub pożyczki mogą wiązać się z wieloma opłatami administracyjnymi.

Konsolidacyjna pożyczka osobista

Pożyczki osobiste mogą być wykorzystane na dowolny cel i są oferowane przez większość instytucji finansowych – niekoniecznie jako konsolidacja kredytów, ale mogą zostać do tego celu wykorzystane. Większość pożyczek osobistych ma rozsądne oprocentowanie i nie wymaga zabezpieczenia – jednak musisz przedstawić dowód dochodu i przyzwoitą zdolność kredytową, aby wziąć pod uwagę. Upewnij się, że przyjrzysz się okresowi spłaty pożyczki – musisz oszacować kwotę należnych odsetek w czasie i porównać ją z innymi długami.

Pożyczka pod zastaw domu

Jeśli masz nieruchomość na swoje nazwisko i spłaciłeś kilka lat kredytu hipotecznego, możesz mieć możliwość zaciągnięcia pożyczki pod zastaw własnego domu za pomocą pożyczki pod zastaw domu. Ponieważ pożyczka jest zabezpieczona przez Twój dom, ten rodzaj pożyczki nie wymaga tak wysokiej oceny kredytowej, jak pożyczka osobista, i nie ma tak wysokich stóp procentowych. Chociaż możesz być w stanie skonsolidować swoje długi, pożyczając pieniądze w zastaw domu, ważne jest, aby przed podjęciem decyzji rozważyć potencjalnie wysokie koszty zamknięcia związane z tą pożyczką. Pamiętaj, że jeśli coś stanie się z Twoimi dochodami i nie będziesz mógł dokonać płatności, ryzykujesz swoją własnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here