Ciecze są transportowane na wiele sposobów. Bardzo duże ich ilości przewozi się cysternami, a do przewozu w mniejszych ilościach często stosuje się pojemniki określane skrótem IBC. To kontenery o kształcie prostopadłościanu. Jest ich kilak wielkości i używane są głównie w przemyśle. Można w nich przewozić wodę oraz rozmaite inne płyny. Z kontenerów takich korzysta się głównie tam, gdzie potrzebne są właśnie większe ilości płynów, czyi najczęściej w przemyśle, w zakładach produkcyjnych itp. Zdarza się, że pojemników takich używają odbiorcy indywidualni.

Kształt i wielkość kontenerów IBC powoduje, że transport tym sposobem jest wydajny i wygodny. Budowa pojemników IBC wpływa także na bezpieczeństwo w transporcie, a to jest bardzo istotne. W miejsce jeszcze do niedawna najpowszechniejszych pojemników metalowych, używa się obecnie pojemników wykonanych z tworzywa sztucznego. Choć może się z pozoru wydawać, że tworzywo sztuczne jest mniej trwałe i mniej praktyczne, to jest wręcz odwrotnie. Ten materiał ma wiele zalet i coraz więcej producentów sięga po niego, aby produkować nowoczesne i bezpieczne pojemniki na ciecz. Na polskim rynku również można je dostać.

Pojemnik IBC z tworzywa sztucznego

Tworzywo sztuczne to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów do produkcji wszelkiego rodzaju dóbr. Również do produkcji pojemników IBC. Pojemniki wykonane z tworzywa sztucznego mają szereg zalet. Na pewno są bardziej praktyczne niż się wydaje. Tworzywo sztuczne jako materiał jest lekkie, a przy tym charakteryzuje się dużą wytrzymałością na naprężenia, zgniecenia czy uderzenia. To wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo ładunku. A oczywiste jest, że uszkodzenie kontenera z cieczą z reguły powoduje stratę zawartości, a nierzadko też uszkodzenia pojazdów czy urządzeń i nawet zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka, a także zagrożenie dla środowiska. Plastikowy kontener IBC sprawia, że bezpieczeństwo ładunku jest większe.

Uniwersalny kontener IBC dla wielu branż

Nowoczesne pojemniki na ciecz typu IBC nie tylko zapewniają większe bezpieczeństwo dla przewożonych płynów, ale też stanowią ułatwienie dla pracowników. Tego typu kontener IBC można bez problemu transportować różnymi sposobami, czy to transportem samochodowym, czy koleją, czy droga morską. Na pojemnik IBC wykonany z tworzywa sztucznego można bez problemu nakleić etykiety informacyjne, aby każdy wiedział, co się znajduje wewnątrz, do kogo należy zawartość i jakie jest miejsce nadania i doręczenia. Pojemniki można w razie potrzeby plombować, aby mieć pewność, że nikt nie ingerował w zawartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here