pielęgniarka

Zawód ten jest nie tylko wymagający, ale również niezwykle ciężki. Budzi ogromny szacunek oraz sympatię wśród społeczeństwa. Jest to praca polegająca na pomocy, którą przekazujemy innym. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek w jaki sposób zostać pielęgniarką? Dzisiaj odpowiemy na to pytanie! Sprawdź, jakie cechy powinna mieć pielęgniarka, a także jakie wykształcenie przygotuję ją do wykonywania zawodów w przyszłości? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-pielegniarka/

Predyspozycje zawodowe wynikające z pracy jako pielęgniarka

Podstawową cechą, którą musisz posiadać do takiej pracy jest pracowitość. W tym zawodzie jest ona bardzo istotna. Jest to bowiem zajęcie bardzo wymagające, podejmują je osoby, które czują misję do wykonania w twoim życiu. Do Twoich zadań będzie należała opiekę nad chorymi znajdującymi się w różnym stanie zdrowotnym. Sami będziesz pomagać im nawet w podstawowych czynnościach życiowych.

Taka praca jest dla ludzi cierpliwych, opiekuńczych, empatycznych, a także gotowych do podjęcia wyzwań i sporego poświęcenia. Musimy posiadać również wiedzę medyczną, a także znać specyfiki stosowane w leczeniu. Czasami będziemy musieli być prawą ręką lekarza, a w wyjątkowych sytuacjach będziemy musieli nawet go zastąpić.

Dodatkowo dobrze, jeżeli jesteś osobą odporną na silny stres oraz przykre widoki. W pracy może czekać cię widok krwi, włok czy bardzo poszkodowanego ciała. Takie widoki u niektórych mogą doprowadzić do utraty przytomności, a w takim przypadku praca pielęgniarki nie będzie dla Ciebie odpowiednia.

Jakie wykształcenie powinna mieć pielęgniarka?

Wcale nie tak dawno, aby zostać pielęgniarką wystarczy mieć jedynie ukończoną szkołę policealną. Takie wykształcenie posiada około 77% obecnie pracujących pielęgniarek. Teraz jednak wygląda to inaczej. Według ustawy, aby stać się pielęgniarką należy posiadać wykształcenie wyższe, minimum licencjackie. Studia możemy podjąć w każdym wybranym przez siebie momencie życia. Nawet jeżeli mamy 35 lat i dopiero zdecydujemy się na karierę pielęgniarki. Nic nie stoi nam na przeszkodzie do podjęcia studiów.

Zobacz też: http://www.cegos.pl/pielegniarka-ile-zarabia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here