Nowoczesne i oryginalne drzwi z systemem pivot

Oferta drzwi aluminiowych na rynku budowlanym jest niezwykle szeroka. Dziś nie sposób jest wymienić liczby modeli drzwi wejściowych do domów jednorodzinnych, w których to skrzydła zawieszone są bocznie na zawiasach mocowanych do ramy ościeżnicy. Te standardowe drzwi dostosowane do typowych schematów projektowania posiadają znaczne ograniczenia w zakresie wzornictwa oraz wymiarów. Oprócz takich rozwiązań w szerokiej ofercie znajdują się również aluminiowe drzwi w systemie pivot, które to są doskonałym rozwiązaniem dla tych inwestorów, którzy w architekturze cenią sobie przede wszystkim indywidualność rozwiązań.

Producent drzwi aluminiowych w systemie Pivot

Niezwykle nowoczesne oraz oryginalne na rynku budowlanym drzwi aluminiowe w systemie Pivot z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, wśród tych inwestorów którzy cenią nade wszystkim innowacyjność oraz niezwykle praktyczne rozwiązania.

Producentem tych drzwi jest spółka TEAM-PLAST, której siedziba znajduje się w Stradomii Wierzchniej. Ta nowoczesna firma od kilku lat zaskakuje mnóstwo inwestorów swymi niezawodnymi pomysłami, kierunkiem rozwoju, dynamiką działań oraz niezwykle interesującą ofertą.

Co prawda drzwi produkowane w systemach Pivot znane są od dość dawna, ale dopiero teraz ze względu na rozwój techniki okiennej, znaczne zmiany w standardach projektowania oraz widoczny na wielu polskich budynkach powrót do architektonicznego modernizmu sprawiły, że drzwi te stały się niezwykle interesująca alternatywą, w szczególności dla tych inwestorów, którzy cenią sobie przede wszystkim indywidualność oraz oryginalne wzornictwo użytkowe.

Czym charakteryzują się nowoczesne, aluminiowe drzwi z systemem Pivot?

Drzwi te różnią się od pozostałych wejść aluminiowych tym, że posiadają odmienny sposób położenia zawiasów. Zastosowane w tych drzwiach rozwiązanie sprawiło, że znacznie zmieniły się zasady ruchu skrzydła. Dzięki temu w pełni nowoczesne, aluminiowe drzwi TEAM AXIS z systemem okuć Pivot, stały się bardzo oryginalnym rozwiązaniem dla tych właścicieli domów, którzy to w dużej mierze stawiają na indywidualizm, co wpisuje się obecnie z powodzeniem w powszechny nurt nowoczesnych rozwiązań.

Energooszczędne drzwi aluminiowe w systemie pivot

Drzwi pivot nie tylko pięknie zdobią każdy dom, lecz także są w pełni energooszczędne. Otóż współczynnik przenikania ciepła dla konstrukcji TEAM AXIS drzwi pivot ze skrzydłem wykonanym w technologii nakładek ze szkła sodowego wynosi tylko 0,61 W/(m2*K), co potwierdzone zostało certyfikatem jednostki notyfikowanej Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej w Wałbrzychu.

Dzięki temu pomieszczenia w których zainstalowano te drzwi są bardzo ciepłe, nawet wówczas, gdy temperatura na dworze spada znacznie poniżej zera. Niski współczynnik przenikania ciepła sprawia, że właściciele mieszkań, w których znajdują się aluminiowe drzwi z systemem pivot znacznie oszczędzają na rachunkach za ogrzewanie mieszkań.

Drzwi z systemem pivot, a nowoczesne zawiasy obrotowe

W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli, w których zawiasy są montowane do ram ościeżnic, zawieszeń bocznych oraz zawiasów czopowych, w drzwiach aluminiowych z systemem pivot stosuje się zawiasy o przesuniętej osi obrotu. Przesunięcie położenia oraz sposobu mocowania zawiasów przenosi środek ciężkości, a w związku z tym zmienia rozkład sił pochodzących od ciężaru konstrukcji skrzydła. W efekcie tego nowoczesne skrzydło tych drzwi może przyjąć maksymalny wymiar 2,5 m x 4,0 m, a jego ciężar może wynieść nawet do 500 kilogramów.

Drugą istotną odmiennością w drzwiach TEAM AXIS jest znaczna swoboda w kształtowaniu powierzchni oraz wyglądu skrzydeł drzwi. Otóż w tym przypadku lekka aluminiowa konstrukcja nośna bez jakichkolwiek przeszkód dla funkcjonalności może być zakryta nakładkami ze szkła, aluminium, drewna, sztucznych kompozytów, kamienia lub być jednoczesną kombinacją wielu materiałów.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zastosowanym w drzwiach aluminiowych z systemem pivot producent ten może pozwolić sobie na projektowanie oryginalnych oraz niepowtarzalnych wzorów nowoczesnych drzwi w różnorodnej kolorystyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here