Wyjazd do pracy za granicę zawsze jest wyzwaniem. Należy przełamać nie tylko barierę językową i kulturową, ale przede wszystkim pogodzić się z tęsknotą za najbliższymi. Często o takiej dycyzji decydują kwestie ekonomiczne. Jednak nie one powinny być jedyną podstawą tego, jakie oferty pracy dla opiekunek w Niemczech będą Cię interesować.

Warto przeznaczyć nieco więcej czasu na to, aby znaleźć takie miejsce zatrudnienia, z którego  będziesz zadowolona. Zwłaszcza że w internecie nadal pojawia się wiele ofert wystawianych przez nie do końca uczciwe agencje. Zanim zaczniesz szukać pracy, dowiedz się, jak powinno wyglądać prawidłowe ogłoszenie w tym zakresie. Ponadto warto poznać swoje prawa, a także obowiązki, jakie ciążą na agencji zatrudnienia.

Jakie oferty pracy dla opiekunek w Niemczech powinny Cię zainteresować?

Zawsze sprawdzaj, czy oferowane jest legalne zatrudnienie. Często nieuczciwi pośrednicy kuszą większymi zarobkami, jeśli zgodzisz się pracować „na czarno”. Niektórzy nie mówią jednak o tym wprost i obiecują dosłać umowę w późniejszym terminie. Pośpiech często jest tłumaczony koniecznością szybkiego podjęcia zatrudnienia. Niestety w wielu przypadkach umowa nigdy nie dociera.

Godzenie się na takie praktyki może być po prostu niebezpieczne. Nielegalne zatrudnienie oznacza brak ochrony zdrowotnej, a także brak jakiegokolwiek wsparcia w razie wypadku. Nie ma żadnej gwarancji, że wynagrodzenie zostanie wypłacone w umówionej kwocie. A gdy nie ma dokumentów potwierdzających ustalenia – trudno będzie te pieniądze odzyskać. Może się zatem okazać, że pracowałaś za darmo.

Poza tym sprawdź agencję, która dodała ofertę pracy. Zadzwoń pod numer podany na ich stronie (a nie w ogłoszeniu) i potwierdź, czy faktycznie to oni poszukują pracowników. Ustal również, czy dana firma jest wpisana do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia. Jeśli nie możesz takiej informacji znaleźć – całkiem możliwe, że oferta jest nieuczciwa. Możesz ponadto dla pewności skontrolować wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub krajowego rejestru sądowego.

Zachowaj czujność przy tego typu ogłoszeniach

Zachowaj czujność, jeśli swoją aplikację masz przesłać na adres e-mail zarejestrowany w jednej z darmowych poczt. Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech zamieszczane przez rzeczywiste agencje, będą raczej kierowały na maila firmowego. Zdarzają się jednak i w tym zakresie wyjątki. Dlatego, tak jak radziliśmy wcześniej, sprawdź dokładnie firmę i dopytaj o dane ogłoszenie w jej centrali.

Zawsze zwracaj uwagę, czy przy danych odnośnie oferowanej stawki, znajduje się również informacja odnośnie tego, czy jest to stawka netto czy brutto. Jeśli z treści anonsu to nie wynika, dopytaj o to. Potwierdź również za jaki okres jest to wynagrodzenie. Czasami można spotkać oferty, w których podane są zarobki za kilka miesięcy. Jeśli o to nie dopytasz, dzień wypłaty może Cię niemiło zaskoczyć.

Zadbaj o jasne warunki przed wyjazdem

Dobrą praktyką jest wcześniejsze ustalenie warunków pracy. Dopilnuj, aby w umowie znalazła się informacja odnośnie godzin, w których będziesz pracować oraz szczegółowy zakresu Twoich obowiązków. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedzieć, czego możesz spodziewać się na miejscu oraz jakie mogą być stawiane Ci wymagania.

Równie ważne jest zasięgnięcie dokładnych informacji na temat osoby, którą masz się opiekować. Dowiedz się, jakie ma schorzenia i poczytaj na ten temat. Dzięki temu będziesz mogła lepiej i sprawniej wykonywać powierzone Ci zadania.

Więcej informacji na temat pracy dla opiekunek w Niemczech znajdziesz na http://www.eurocare.com.pl/praca-w-niemczech-jako-opiekunka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here