Chcesz kupić mieszkanie lub dom i potrzebujesz wsparcia finansowego w postaci kredytu hipoteczego? Decyzja o tak ważnym zadłużeniu powinna być dobrze przemyślana i przede wszystkim dopasowana do Twoich możliwości. Ilość ofert pozwoli Ci wybrać kredyt w oparciu o porównanie usług i wybór tej najlepszej.

Chcesz kupić mieszkanie lub dom i potrzebujesz wsparcia finansowego w postaci kredytu hipoteczego? Decyzja o tak ważnym zadłużeniu powinna być dobrze przemyślana i przede wszystkim dopasowana do Twoich możliwości. Ilość ofert pozwoli Ci wybrać kredyt w oparciu o porównanie usług i wybór tej najlepszej. Dzięki rankingowi zobowiązań znajdziesz atrakcyjny kredyt hipoteczny na 17bankow.com (https://www.17bankow.com/kredyty-hipoteczne). Tym sposobem skrócisz czas, w jakim poznasz oferty, z wielu godzin, a często nawet dni do kilku minut, w których poznasz zarówno całkowity koszt kredytu jak i najistotniejsze warunki związane z umową w danym banku. To szczególnie pomocne jeżeli nie masz dużego doświadczenia z produktami finansowymi, a chcesz uniknąć kosztownej pomyłki i wyboru nieodpowiedniego zadłużenia. O czym musisz jeszcze pamiętać starając się o kredyt hipoteczny? W tym artykule dowiesz się z czym wiąże się podpisanie umowy i jak zabezpieczyć się przed problemami w spłacie.

Zwiększ swoją zdolność kredytową
Nim zaczniesz ubiegać się o kredyt hipoteczny zadbaj o to by podnieść swoją zdolność kredytową. Wielu Klientów banków nie zdaje sobie sprawy z tego jak w łatwy i szybki sposób można zwiększyć swoje szanse na otrzymanie zgody kredytowej. To przydatne informacje, szczególnie jeżeli masz zamiar ubiegać się o wysoki kredyt.
• Zbuduj swoją historię kredytową. Bank chętniej udzieli Ci kredytu jeżeli będzie mieć potwierdzenie, że w przeszłości Klient korzystał z ofert finansowych i bez żadnych przeszkód spłacił wszystkie raty. Może to być niewielki kredyt lub kupno niedrogiego sprzętu na raty. Każde zobowiązanie, spłacone w terminie będzie zwiększało Twoją wiarygodność jako kredytobiorcy.
• Zrezygnuj z karty kredytowej. Nawet jeżeli nie korzystasz z niej aktywnie, bank potraktuje ją jako zadłużenie, które cały czas jest obciążeniem dla Twojego budżetu. Oznacza to, że bank może określić Twoją zdolność kredytową na niższą, przez co możesz mieć trudności z otrzymaniem kredytu o wysokości, która Cię interesuje.
• Wydłuż okres kredytowania. Decydując się na kredyt hipoteczny możesz wybrać termin w jakim chcesz dokonać spłaty. Wybierając umowę zawartą na dłuższy czas minimalizujesz miesięczne wydatki, dzięki czemu automatycznie zwiększa się Twoja zdolność kredytowa.

Ubezpieczenie brakującego wkładu własnego
Twoje oszczędności nie wystarczą na pokrycie wymagane wkładu własnego? Nie musisz z tego powodu rezygnować z wnioskowania o kredyt hipoteczny. Banki oferują w takich przypadkach skorzystanie z ubezpieczenia braku wkładu własnego i wpłacenie tylko 10,00% wartości nieruchomości. Dzięki temu wkład własny jaki musisz okazać jest obniżany aż o 50,00% względem tego czego oczekuje się od kredytobiorców. Składki ubezpieczenia naliczane są do raty kredytu i najczęściej ta dodatkowa opłata pobierana jest przez okres od 3 do 5 lat. Koszt ubezpieczenia zależy od instytucji w jakiej chcesz ubiegać się o kredyt hipoteczny, koniecznie jednak sprawdź ile zapłacisz za taką usługę i przekonaj się jak wpłynie to na Twój budżet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here