Konto firmowe – podpowiadamy jak wybrać najlepsze

Na polskim rynku działają różne firmy, które mają zróżnicowane potrzeby i specyfikę. Przy wyborze rachunku firmowego, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na koszty jego prowadzenia oraz koszty związane z prowadzeniem ewentualnych subkont. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na opłaty dotyczące kart, dostępne kredyty, itp. Wybór odpowiedniego konta pozwoli na zapewnienie wielu udogodnień oraz uniknięcie niepotrzebnych kosztów czy też skorzystanie z dodatkowych usług.

 Warto wiedzieć na co zwracać uwagę przy wyborze produktu finansowego, jakim jest konto dla firm. Dla wielu osób wybór rachunku firmowego nie jest niczym ważnym, jednak okazuje się, że jest to jedna z istotniejszych decyzji biznesowych. Należy wybrać rachunek tak, aby spełniał wszystkie potrzeby firmy, ułatwiał jej funkcjonowanie oraz aby uniknąć w przyszłości przenoszenia rachunku związanego z różnymi formalnościami.

Możliwości założenia konta oraz bankowość elektroniczna

Podstawową sprawą są metody, dzięki którym można założyć konto dla firm. Aktualnie najlepsze, najnowocześniejsze banki umożliwiają założenie rachunku i jego dalszą obsługę przez Internet. Potwierdzić tożsamość można poprzez wysłanie skanów dokumentów, wysłanie przelewu weryfikacyjnego czy też rozmowę wideo z doradcą. Takie rozmowy umożliwiają również załatwianie wielu innych spraw w przyszłości. Istnieje też możliwość złożenia wniosku przez Internet i podpisania umowy w banku lub w obecności kuriera.

Każde dobre konto dla firm powinno oferować możliwość jego obsługi za pośrednictwem Internetu. Warto sprawdzić jakie operacje dany bank realizuje online. Ocena funkcjonalności systemów bankowości elektronicznej nie jest skomplikowana, wystarczy tylko zapoznać się z opisami oraz wersjami demonstracyjnymi dostępnymi na stronach internetowych. Niektóre banki pozwalają na zakładanie firmy on-line, otwierają i obsługują rachunki firmowe, umożliwiają wnioskowanie o kolejne produkty bankowe czy też zapewniają dostęp do wielu innych usług. Warto sprawdzić ofertę pod kątem takich udogodnień.

Koszty związane z prowadzeniem rachunku

Przy zakładaniu konta firmowego online, warto zapoznać się z warunkami dotyczącymi kosztów prowadzenia rachunku. Samo założenie konta jest darmowe, jednak należy liczyć się z comiesięcznymi opłatami związanymi z jego prowadzeniem. Warto więc sprawdzić czy są jakieś sposoby umożliwiające uniknięcie takich opłat i dopasować je do własnej firmy. Może bowiem się okazać, że wystarczy dokonać transakcji kartą płatniczą na odpowiednią kwotę, aby uniknąć opłat za kartę, itp.

Ważną sprawą jest też możliwość otworzenia dodatkowych rachunków pomocniczych w różnych walutach. Przy otwieraniu takich kont, należy też zwrócić uwagę na prowizje i koszty związane z ich prowadzeniem.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

Zakładając konto dla firm, warto też zwrócić uwagę na oferowane karty debetowe, prowizje za wypłaty z obcych bankomatów czy też ofertę kredytową dla klientów posiadających rachunek w danym banku. Te oraz wiele innych informacji można łatwo porównać korzystając ze specjalnych serwisów internetowych z rankingami i porównywarkami.

Dowiedz się więcej: https://nestbank.pl/dla-twojej-firmy/konta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here