Konto osobiste to rachunek bankowy przeznaczony dla osób fizycznych, inaczej nazywany też ROR – Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy. Przez podpisanie umowy bank zobowiązuje się do przechowywania naszych pieniędzy. Przy pomocy konta opłacamy rachunki, otrzymujemy wynagrodzenie, spłacamy kredyty oraz płacimy za produkty lub usługi. Przedstawiamy najciekawsze oferty kont osobistych na listopad.

Co daje konto osobiste?

Zanim przejdziemy do przedstawienia najlepszych ofert banków na miesiąc listopad musimy przedstawić możliwości konta osobistego.

Wspomniane konto może otworzyć i nim zarządzać jedna lub więcej osób, np. współmałżonkowie. Na nasz rachunek możemy między innymi otrzymywać wynagrodzenie od naszego pracodawcy oraz opłacać rachunki za pomocą stałych płatności miesięcznych. Do każdego konta dołączana jest karta płatnicza. Za jej pomocą możemy dokonywać transakcji bezgotówkowych w sklepach oraz innych punktach handlowo-usługowych.

Korzystanie ze środków pieniężnych znajdujących się na karcie płatniczej jest coraz bardziej popularne. Jest to lepsza metoda kontroli wydawanych pieniędzy w porównaniu do zarządzania fizyczną formą gotówki, którą nosimy w portfelu.

Najciekawsze oferty kont osobistych – listopad 2017

Oferta banków może zmieniać się każdego miesiąca. Banki swoim klientom stale proponują nowe rozwiązania i propozycje. Poniżej przedstawiamy ranking kont osobistych, które wyróżniają się na tle innych ofert na rynku. Pod uwagę wzięliśmy tylko najważniejsze elementy, które z pewnością zainteresują każdego klienta.

Nest Bank – Nest Konto

Na pierwszym miejscu znajduje się oferta osobistego w banku Nest Bank.

Opłata za otwarcie konta: 0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku: 0 zł

Oprocentowanie rachunku: 0%

Funkcjonalności karty: CashBack, płatności zbliżeniowe oraz internetowe

Opłata za wydanie karty: 0 zł

Miesięczna opłata za kartę: 0 zł

Koszt za wypłatę z bankomatu w Polsce / za granicą: 0zł / 5 zł + 3% prowizji za przewalutowanie

Koszt za przelew internetowy: 0 zł

mBank – eKonto standard

Drugie miejsce w rankingu kont osobistych zajmuje eKonto standard oferowane przez bank mBank.

Opłata za otwarcie konta: 0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku: 0 zł

Oprocentowanie rachunku: 0%

Funkcjonalności karty: płatności zbliżeniowe, internetowe oraz Android Pay; CashBack;

Opłata za wydanie karty: 0 zł

Miesięczna opłata za kartę: 0 zł przez dwa lata / 4 zł – można uniknąć wykonując 5 transakcji kartą w miesiącu

Koszt za wypłatę z bankomatu w Polsce / za granicą: 0 zł w bankomatach mBank, BZ WBK, Planet Cash i Euronet – tylko, jeżeli kwota przekracza próg 100 zł. W innym przypadku za wypłatę z bankomatu musimy zapłacić 1,30 zł. Inne bankomaty – 7 zł. Koszt za wypłatę za granicą – 10 zł + 5,9% wartości transakcji dla kart VISA

Koszt za przelew internetowy: 0 zł

Millenium Bank – konto 360o

Trzecie miejsce na podium zajmuje konto 360o banku Millenium Bank.

Opłata za otwarcie konta: 0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku: 8 zł – można uniknąć tej opłaty, jeśli w poprzednim miesiącu na konto wpłynęło minimum 1000zł oraz została wykonana przynajmniej jedna transakcja kartą płatniczą (lub BLIK-iem)

Oprocentowanie rachunku: 0%

Funkcjonalności karty: CashBack, płatności zbliżeniowe oraz internetowe

Opłata za wydanie karty: 0 zł

Miesięczna opłata za kartę: 7 zł – opłata nie jest pobierane przez pierwsze dwa miesiące po założeniu rachunku. Koszt ten można pominąć w taki sam sposób, jak unika się opłaty za prowadzenie konta.

Koszt za wypłatę z bankomatu w Polsce / za granicą: 0zł – jeżeli co miesiąc wpłynie na konto minimum 1000 zł oraz przy użyciu karty zostanie zrealizowana co najmniej jedna płatność. Jeżeli ten warunek nie zostanie spełniony to za wypłatę z bankomatu w Polsce będziemy musieli zapłacić 1 zł (BZ WBK i Planet Cash) – pozostałe bankomaty – 5 zł. / 0 zł w przypadku spełnienia powyższego rachunku. W innym razie – 2,5% od wypłacanej kwoty + 2% za przewalutowanie

Koszt za przelew internetowy: 0 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here