Multifunkcyjne urządzenia drukujące to maszyny, które są niezbędne w firmach wykonujących duże ilości wydruków czy skanów. Najczęściej na zakup decydują się właściciele korporacji, a także punktów usługowych ksero. Zastanawiasz się, czy zainwestować w wysokiej jakości MFP (Multi-Function Printers)? Sprawdź, kiedy warto to zrobić.

Gdy potrzebujesz wysokiej jakości skanów, wydruków i kopii w dużych ilościach

Na początek należy zdać sobie sprawę z tego, że na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli multifunkcyjnych urządzeń drukujących – od tanich produktów przeznaczonych do domowego użytku, które możesz kupić już za 300 zł, aż po duże maszyny do wykonywania masowych zadań (czyli tak zwane kombajny), których ceny zwykle są czterocyfrowe.

Jeśli chcesz zainwestować w urządzenie, które każdego dnia będzie wykonywać setki bądź tysiące wydruków, kopii czy skanów, a do tego zależy Ci na dobrej jakości, musisz liczyć się z tym, że za urządzenie trzeba będzie zapłacić odpowiednio zapłacić. Tanie maszyny, nawet za kilkaset złotych, nie spełnią Twoich oczekiwań. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się urządzenia klasy biznesowej.

Ponadto, jeśli ważny dla Ciebie jest czas potrzebny na wykonanie wydruków bądź skanów, lepiej postaw na droższą maszynę. Tanie, domowe urządzenia mogą wydrukować do około 20 stron na minutę, jednak zwykle ta liczba dotyczy wydruków czarnobiałych. Druk kolorowy i skanowanie idą im już o wiele gorzej. Różnicę zauważysz wtedy, gdy będziesz kopiować lub drukowa przynajmniej 50-100 stron dziennie. Zastanawiasz się czy urządzenia MFP sprawdzą się u Ciebie w firmie? Wejdź na stronę http://www.kserkop.com/pl–urzadzenia-drukujace-9 i skontaktuj się z przedstawicielami firmy Kserkop, którzy odpowiedzią na wszystkie Twoje pytania i pomogą w wyborze najlepszego urządzenia dla Ciebie.

Gdy zależy Ci na zwiększeniu oszczędności

Wydawać by się mogło, że zakup urządzenia MFP klasy biznesowej nie może mieć wiele wspólnego z oszczędnościami. Nic bardziej mylnego. Mimo jednorazowego, sporego wydatku, koszty użytkowanie MFP są niższe w porównaniu z tańszymi modelami. Jak to możliwe? Ma na to wpływ między innymi wysoka wydajność tonerów, co przekłada się na zmniejszoną kwotę za 1 wydruk. Im więcej drukujesz, tym bardziej oszczędzasz.

Poza tym, korzystając z urządzeń multifunkcyjnych wysokiej klasy, możesz zmniejszyć wydatki na usługi serwisowe – występuje zdecydowanie mniej awarii (np. związanych np. z zacięciem się papieru w drukarce, a także usterek elementów urządzenia), a raporty o potrzebach wymiany materiałów i części są wysyłane automatycznie do serwisów.

Maszyny wysokiej klasy są także trwałe, dzięki czemu nie trzeba ich wymieniać – a co za tym idzie, wydawać, pieniędzy – przez długie lata.

Na koniec nie sposób nie wspomnieć oszczędności czasu, co również pośrednio ma wpływ na zmniejszenie kosztów pracy. Urządzenia są szybkie i wydajne, pojemniki na papier mieszczą kilkaset (lub więcej) stron, automatyczne podajniki dokumentów (systemy ADF – Automatic Document Feeder) umożliwiają efektywne skanowanie i kopiowanie wielu stron, a systemy dualscan – wykonywanie dwustronnych skanów w jednym przebiegu. Chcesz wiedzieć więcej jak oszczędzać na druku? Koniecznie śledź blog który znajdziesz tutaj.

Gdy liczy się bezpieczeństwo

Mowa tu nie tylko o bezpieczeństwie użytkowania, ale także o bezpieczeństwie danych. Urządzenia MFP klasy biznesowe umożliwiają personalizację interfejsu, wprowadzenie zabezpieczeń przed hakerami oraz autoryzacji dostępu.

Jeśli zależy Ci na tym, aby dokumenty, które drukujesz, skanujesz, kopiujesz lub faksujesz przy pomocy jednego urządzenia, były bezpieczne, wybór urządzenia multifunkcyjnego, będzie dobrym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here