Kancelaria radcowska i jej struktura

Kancelaria radcowska to nic innego jak miejsce, w którym swój zawód wykonuje prawnik oraz cały zespół zatrudnionych tam osób. Kancelaria radcowska znana jest także pod nazwą biuro prawnika. Oprócz doradztwa w zakresie różnego rodzaju prawa i obowiązków prawnych kancelaria tego typu reprezentuje klientów przed sądami i wszelkiego typu organami administracyjnymi.

Kancelaria radcowska

Kancelaria radcowska jest głównym miejscem wykonywania zawodu prawnika. Kancelaria radcowska bierze udział w różnego typu transakcjach biznesowych, negocjacjach, a także reprezentuje swoich klientów wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc prawna. Do kancelarii radcowskiej mogą się udać wszyscy, którzy potrzebują różnego typu pomocy i porad prawnych. Zazwyczaj w dużych miastach znajduje się wiele różnorodnych kancelarii radcowskich. Co więcej, kancelarie prawne mogą mieć różne wielkości: od kancelarii jednoosobowej, po bardzo duże korporacje międzynarodowe. Co ciekawe, jeżeli nie wiemy, do jakiej kancelarii radcowskiej się udać, najlepsze i najbardziej popularne kancelarię można sprawdzić w specjalnych rankingach. Są one bardzo często publikowane przez Rzeczpospolitą oraz Gazetę Prawną.

Specyficzna struktura kancelarii radcowskiej

W zależności od wielkości oraz struktury każda kancelaria radcowska może wyglądać w odmienny sposób. W tych najbardziej rozbudowanych kancelariach radcowskich, w których to zatrudnionych jest wiele adwokatów, wspólników, zazwyczaj wyróżnia się sekretariat, a także partnera, inaczej spójnika zarządzającego. W skład dużych, rozbudowanych kancelarii wchodzą również tak zwani eksperci, czyli przedstawiciele świata nauki, różnego typu specjalistów i ekspertów, którzy udzielają swoich rad adwokatom. Czasami też kancelarie podzielone są na specjalne departamenty, które to tworzą zespoły. W skład zespołu wchodzą adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, a także absolwenci studiów prawniczych. Często też w zależności od stażu, doświadczenia danych osób rozróżnia się podział na starszych prawników, prawników oraz młodszych prawników. To wszystko pokazuje, że kancelaria radcowska jest niezwykle rozbudowaną i specjalnie zbudowano jednostką, w której może być zatrudnionych bardzo wielu specjalistów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here