Gdy planujemy pojechać za granicę, nie możemy zapomnieć o wybraniu dla siebie odpowiedniej metody płatności. Najczęściej pada na wymianę pieniędzy w kantorze stacjonarnym jeszcze w Polsce albo w kraju, do którego chcemy się dostać. Jest jednak lepsze rozwiązanie – to wymiana waluty w internecie.

Zainteresowanie wymianą waluty on-line jest obecnie coraz większe. To interesująca propozycja przeznaczona dla osób oszczędnych i ceniących swoją wygodę i bezpieczeństwo. Dzisiaj wymiana waluty w internecie jest naprawdę bardzo prosta – wszystko zrealizujemy w ciągu kilku minut, bez potrzeby wychodzenia z domu!

Jakie są zalety wymiany walut on-line?

Przede wszystkim są to niższe koszty. Wiele e-kantorów, na przykład Trejdoo.com, ma dla swoich klientów bardzo atrakcyjną ofertę wymiany – bez konieczności płacenia spreadu, a nawet z możliwością negocjacji. Możemy zaoszczędzić sporo, ponieważ w przypadku 1000 euro różnica pomiędzy zwykłym kantorem a tym on-line może wynieść nawet więcej niż 150 złotych.

Oczywiście, niskie koszty to nie wszystkie zalety, jakimi cechuje się wymiana waluty w internecie. Również jest to wygoda, ponieważ transakcję przeprowadzamy w internecie, dostępność usługi przez 24 godziny na dobę, a także dodatkowe narzędzia, na przykład rezerwacja kursu – wtedy mamy gwarancję wymiany po z góry ustalonym kursie, który będzie nam odpowiadał.

Jak wymienić pieniądze i płacić nimi za granicą?

W przypadku kantorów internetowych mamy do czynienia z walutą w formie elektronicznej. Wymieniamy pieniądze z konta bankowego na drugie konto bankowe, dlatego będziemy musieli założyć konto walutowe, na przykład w euro. Potem środki będziemy mogli wypłacić lub prowadzić transakcję kartą wydaną do konta walutowego – taniej niż w przypadku karty rozliczanej w złotym.

Nie jest to jednak jedyna opcja. W kantorze Trejdoo.com możemy wyrobić kartę walutową pre-paid, którą zasilimy wymienioną walutą. Wtedy możemy płacić kartą w sklepach oraz wypłacać pieniądze w bankomacie jeszcze wygodniej. Mamy też możliwość wielokrotnego doładowywania konta on-line. Karta dostępna jest w walutach PLN, EUR, USD, GBP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here