hala

Wzrastające zainteresowanie sportem sprawiło, że w Polsce coraz więcej osób inwestuje w budowę kortu tenisowego. Decydując się na tak kosztowną inwestycję warto powierzyć ją doświadczonym specjalistom.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne w kwestii projektowania, a także samego wykonania warto zatem powierzyć firmie Tenistal, posiadającej ponad 20-letnie doświadczenie i setki zrealizowanych projektów. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, warto dowiedzieć się kilku ważnych rzeczy dotyczących budowy nawierzchni kortu tenisowego.

Nawierzchnia kortu tenisowego to podstawa

To właśnie nawierzchnie kortów tenisowych mają zasadnicze znaczenie dla ogólnej dynamiki gry oraz komfortu użytkowania przez graczy. Wybór odpowiedniej nawierzchni kortu tenisowego jest zatem kluczowy. Od podjętej przez nas decyzji zależne będą także koszty, które będziemy musieli ponieść na skutek intensywnej eksploatacji. Jako inwestor powinieneś wiedzieć, że jeżeli chodzi o nawierzchnię kortu tenisowego, to masz do wyboru kilka opcji.

Mączka ceglana (kort ziemny) jest najpopularniejszą nawierzchnią kortu tenisowego w Polsce oraz całej Europie. Jeśli kort tenisowy kojarzysz z czerwonym piaskiem, to już wiesz jak wygląda kort tenisowy z mączki ceglanej. Taki kort jest chętnie wybierany z uwagi na jego dużą amortyzację oraz możliwość wykonywania kontrolowanych poślizgów w trakcie gry. Odbicie piłki od takiej nawierzchni spowalnia jej prędkość, dzięki temu nawierzchnia ta polecana jest do gry amatorskiej, albo gry treningowej.

Sztuczna trawa to nawierzchnia stosowana przeważnie do prywatnych kortów tenisowych. Dość często takie podłoże jest stosowane na kortach tenisowych na osiedlowych boiskach albo małych klubach sportowych. Cena takiego kortu dość często jest uzależniona od jakości użytej trawy. Gra na takiej nawierzchni amortyzuje upadek i odciąża stawy. Sztuczna trawa powoduje naturalne odbijanie piłki, która nie przyspiesza po uderzeniu w kort. Z tego powodu taka nawierzchnia polecana jest dla początkujących tenisistów oraz tych nieco bardziej doświadczonych.

Nawierzchnia akrylowa jest wykorzystywana do turniejów tenisowych. Wysokie walory estetyczne takiej nawierzchni, a także jej stosunkowo niska cena i zakres stosowania, zwiększa jej popularność. Nawierzchnia akrylowa dzięki elastyczności zapewnia bardzo dobre odbicie piłki, a przy tym dobrą przyczepność obuwia wpływającą na dynamikę gry. Dzięki temu  nawierzchnia akrylowa sprawdza się także jako wielofunkcyjne boisko szkolne.

Która nawierzchnia jest zatem najlepsza?

Wybór odpowiedniej nawierzchni do kortu tenisowego jest sprawą dość mocno indywidualną. Trudno zatem jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Każda z dostępnych nawierzchni ma swoje plusy, jak i minusy. Jeśli więc planujesz podjąć się takiej inwestycji, to warto poprosić o radę profesjonalistów https://www.tenistal.com.pl/oferta/hale-sportowe/hale-tenisowe/. Dzięki fachowemu doradztwu możesz mieć pewność, że podjęta inwestycja będzie jedną z lepszych decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here