Prowadzenie biura architektonicznego, projektowania wnętrz lub ogrodów, czy też niewielkiego punktu sprzedaży ubezpieczeń nie wymaga posiadania ogromnego biura. Niewielki lokal jest wystarczający, by zmieściło się w nim wygodne biurko, miejsce dla klienta i kilka innych mebli. Jednak co zrobić, gdy biuro jest nieduże, a potrzebuje się nieco więcej miejsca?

Uporządkowanie przestrzeni

W dużych miastach jest niewiele lokali użytkowych w atrakcyjnych lokalizacjach. Większość z nich jest wykupiona lub wynajmowana od wielu lat, przez co znalezienie odpowiedniego miejsca do urządzenia biura bywa trudne. Często osoby prowadzące działalność, która wymaga posiadania niewielkiej przestrzeni, decydują się na stworzenie biura w części mieszkania lub domu. Zazwyczaj dostępna przestrzeń jest wtedy mocno ograniczona, dlatego jej urządzenie w taki sposób, by była funkcjonalna i estetyczna, może sprawiać trudności.

Na początek powinno się odpowiedzieć sobie na pytanie, jakich mebli się potrzebuje. Być może wystarczające będzie wygodne biurko oraz fotel regulowany na kółkach, które posłużą zarówno do wykonywania pracy, jak i do przyjmowania ewentualnych klientów. Jeżeli do domowego biura przychodzą interesanci, również oni potrzebują wygodnego miejsca do siedzenia – optymalnie jest przygotować dwa takie miejsca. W większości biur przyda się również szafa na dokumenty lub otwarty regał. Jedne z najlepszych mebli tego typu można znaleźć na http://regalit.pl/.

Aby było nieco przytulniej…

Biuro jest miejscem przeznaczonym do pracy i spotykania się z klientami, jednak pomieszczenie to powinno być przytulne. Przebywa się w nim przez wiele godzin w ciągu dnia, przez co warto zadbać o to, by ten czas upływał w miłej atmosferze. Przykładowo, na blacie biurka można wygospodarować niewielkie miejsce, na którym będzie stał dzbanek z kawą lub herbatą oraz filiżanki. Dzięki temu w każdej chwili będzie można napić się ciepłego napoju, a także poczęstować nim klienta. Jeżeli ma się niewiele miejsca na biurko, można postawić na model z rozkładanym bokiem lub wysuwanym kontenerkiem – dzięki temu zestaw kawowy nie będzie przeszkadzał w czasie pracy i będzie jednocześnie łatwo dostępny w chwili wytchnienia. W domowym biurze można również ustawić wygodną, niedużą sofę lub fotel. Gdy poczuje się zmęczenie, będzie to idealne miejsce na krótką drzemkę. Dodatkowo będzie można wykorzystać sofę lub fotel do odciążenia pleców, zmęczonych wielogodzinnym siedzeniem i spoglądaniem na ekran komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here