Bez posiadania choćby jednej pieczątki trudno jest sobie wyobrazić prowadzenie własnej firmy. Stemple są więc znacznie bardziej wartościowymi akcesoriami, niż mogłoby się wydawać. A jak powstają? Dziś wyrabianie pieczątek jest znacznie prostsze niż dawniej. Pomocne są przede wszystkim nowoczesne naświetlarki.

Jak zatem wygląda wyrabianie pieczątek w praktyce i jak działają maszyny poligraficzne? Te najlepsze pozwalają na wyprodukowanie stempla od A do Z nawet w 5 minut. Jak to działa?

Naświetlarki w praktyce: potrzeba mniej, niż Ci się wydaje

Nowoczesne maszyny poligraficzne do produkowania pieczątek to między innymi maszyny błyskowe, np. te oferowane przez Modico. Technologia błyskowa sprawia, że wytwarzania stempli jest znacznie prostsze niż wcześniej. Do wytworzenia tych standardowych wystarczy kilka elementów:

  • komputer ze standardowym oprogramowaniem,
  • drukarka laserowa – może być nawet taka domowa lub domowo-biurowa,
  • maszyna błyskowa (najmniejsza jest wielkości zwykłego urządzenia biurowego),
  • akcesoria do wytwarzania pieczątek: specjalna folia, gumka światłoczuła oraz oprawka pieczątki.

Jak wyglądają etapy produkcji?

  1. Przygotowuje się projekt tego, co ma się znaleźć na pieczątce. Odpowiednie oprogramowanie będzie współpracowało ze zdecydowaną większością komputerów.
  2. Przygotowany wzór drukuje się na specjalnej folii – by było to możliwe, wystarczy najprostsza drukarka laserowa, a druk wykonywany jest w pozytywie.
  3. Przygotowaną w ten sposób folię montuje się w naświetlarce za pomocą przezroczystej taśmy klejącej, umieszczając wewnątrz również gumkę światłoczułą.
  4. Po wciśnięciu przycisku START maszyna wykonuje odpowiednią ilość błysków, naświetlając gumkę tak, by powstał na niej pożądany wzór – proces jest automatyczny i trwa kilkadziesiąt sekund.
  5. Gumkę wkłada się do oprawki wraz z cartridgem z tuszem i zatrzaskuje.
  6. Pieczątka jest gotowa.

Cały proces przygotowania zajmuje dosłownie kilka minut, a przeszkolenie pracownika, by mógł wykorzystać możliwości oferowane przez tego typu maszyny poligraficzne trwa nie więcej niż godzinę.

Maszyny poligraficzne do zastosowań biurowych i komercyjnych

Krótki czas potrzebny na wykonanie pieczątek w omawianej technologii Sun Stamper w połączeniu z prostotą procesu wyrabiania stwarza szansę zarówno dużym firmom, które nowych stempli potrzebują bardzo często, jak i komercyjnym usługodawcom. Dlaczego? Ci pierwsi zaoszczędzą czas i pieniądze na samodzielnej produkcji pieczątek. Drudzy – zapewnią klientom ekspresową realizację usługi, zyskując przewagę konkurencyjną.

Wniosek? Warto przyjrzeć się najnowocześniejszym maszynom do produkcji pieczątek. Możliwości, jakie mają dzisiaj naświetlarki są imponujące bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here