Na polskim rynku coraz częściej pojawiają się różne produkty finansowe oraz sposoby na inwestowanie, które do niedawna były dostępne jedynie dla inwestorów poza granicami kraju. Możliwość inwestowania w nieruchomości na wynajem, w dzieła sztuki czy w szlachetne kruszce obecnie są inwestycjami dość powszechnymi. Najnowszym trendem w inwestowaniu są inwestycje w wino.

Jak inwestować w wino
Inwestowanie w wino na żadnym etapie nie wiąże się z degustacją zakupionych trunków. Wino dobierane jest pod kątem jego walorów smakowych, jednak sama inwestycja zakłada, że zakupione wino będzie przechowywane w specjalnych warunkach przez kilka a nawet kilkanaście lat. Wydłużenie okresu przechowywania ma realne przełożenie na wzrost wartości zakupionego wina. W zależności od wybranego rodzaju inwestycji zakup wina może być zakupem jednorazowym, zaś samo wino będzie sprzedane po z góry ustalonym okresie. Częściej jednak inwestorzy decydują się na dokupowanie win z kolejnych roczników, zaś sama zawartość winoteki równie często jest wyprzedawana, aby w ten sposób pozyskać środki na kolejne zakupy.

Samodzielnie czy z pomocą pośredników
Inwestowanie w wino wiąże się z koniecznością posiadania specjalistycznej wiedzy, przy czym to od inwestora zależy, czy będzie dokonywać zakupów samodzielnie, czy może zdecyduje się na inwestycję wykorzystując wiedzę i doświadczenie specjalistów. W Polsce z inwestowania w wino korzysta się w profesjonalnych firmach inwestycyjnych. Profesjonaliści wybierają różne gatunki i roczniki win, które stanowią portfel inwestycyjny. W oparciu o ich popularność w poprzednich latach można ustalić perspektywę dochodu dla inwestora. W tym przypadku inwestor może również skorzystać z pomocy w zakresie przechowywania win. Taka usługa jest dodatkowo płatna, jednak stanowi to duże ułatwienie dla inwestorów, którzy nie posiadają własnych winotek, a jednocześnie nie chcą ponosić nakładów na ich wybudowanie. Profesjonalne przechowalnie win gwarantują jednocześnie dostęp dla inwestorów, którzy w każdej chwili mogą obejrzeć swoją inwestycję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here