Wiele mówi się dzisiaj o robieniu interesów w Internecie lub „zakładaniu firmy online”. Dla wielu może to wydawać się zbyt skomplikowane lub zbyt ryzykowne, ale istnieje wiele dobrych powodów, dla których warto rozpocząć sprzedaż (i prowadzenie firmy) online. Oto kilka z najważniejszych, przekonujących, dlaczego warto zadbać o swoją komercyjną obecność w Internecie!

Poprawianie wizerunku firmy

Już samo to powinno wystarczyć, aby założyć stronę internetową i rozpocząć sprzedaż online. Jest to niezwykle ważny czynnik, biorąc pod uwagę to, że bez strony internetowej, bloga lub obecności online potencjalni klienci mogą zacząć zastanawiać się, czy faktycznie poważnie traktujesz swój biznes. Dziś firmy o różnej wielkości i branży zaznaczają obecność w Internecie, a jest to dużo łatwiejsze niż jeszcze do niedawna, dzięki łatwości stworzenia sklepu online. Idealnym przykładem tego jest platforma IAI.

Sklep na platformie IAI – dlaczego warto?

Możliwość prowadzenia sprzedaży w sklepach internetowych i stacjonarnych na platformie https://www.iai-shop.com/ pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy. W dzisiejszych czasach wiele firm korzysta z różnych systemów do zarządzania sprzedażą online i tradycyjną, co wywołuje wiele problemów i prowadzi do niepotrzebnych komplikacji. Jedynym rozwiązaniem jest zintegrowanie systemów zaprojektowanych dla obu rodzajów sprzedaży. IAI umożliwia właśnie taką wygodną obsługę sprzedaży z obu kanałów.

Pamiętaj, że jeśli nie dbasz o swoją sprzedaż online – potencjalni klienci nie będą traktować Cię poważnie, stracisz ich, uciekną do konkurentów, którzy mają skuteczną strategię eCommere – korzystając z takich rozwiązań, jak wyżej wspomniana platforma.

Dostępność sklepu 24/7

Niektóre restauracje typu fast food, sklepy spożywcze czy stacje benzynowe mogą pochwalić się całodobową obsługą, ale większość firm nie jest w stanie tego zrobić. To znaczy – bez Internetu. Główną zaletą posiadania witryny do handlu elektronicznego jest to, że Twoi klienci i potencjalni klienci mogą czytać o Twoich produktach i składać zamówienia o każdej porze dnia i nocy. W zwykłe dni robocze lub święta. Wyobraź sobie, co to może zrobić dla Twojej firmy!

Nawet jeśli prowadzisz tradycyjną działalność typu offline, możesz generować potencjalną sprzedaż i zapytania, gdy sklep będzie fizycznie zamknięty i kontaktować się z tymi potencjalnymi klientami, już po otwarciu następnego dnia.

Lepsza obsługa klienta

Internet umożliwia udzielanie odpowiedzi na pytania, organizowanie seminariów sprzedażowych i rozwiązywanie problemów klientów – a wszystko to bez dodatkowego poświęcania czasu. Utwórz wideo, arkusz specyfikacji produktu lub sekcję FAQ (często zadawane pytanie) – wystarczy poświęcić na to czas tylko raz i możesz kierować klientów do tych informacji przez wiele lat. To nie tylko oszczędza czas, ale zapewnia lepszą obsługę klienta.

Twoi klienci i potencjalni klienci szukają konkretnych informacji, takich jak:

  • dlaczego powinni podjąć decyzję o zakupie
  • jak rozwiązać problem z istniejącym zakupem

Dzięki obecności online możesz podać im tylko te informacje, których szukają, i tylko wtedy, gdy ich szukają. Oznacza to mniej telefonów z pytaniami technicznymi i większą sprzedaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here