Zaręczyny i planowanie ślubu to czas celebrowania Twojej miłości i zaangażowania. To ekscytujące i głębokie doświadczenie, ale również bardzo stresujące

Zaręczyny i planowanie ślubu to czas celebrowania Twojej miłości i zaangażowania. To ekscytujące i głębokie doświadczenie, ale również bardzo stresujące. Nie zdajemy sobie z tego sprawy – dopóki nie zaczyna to nas dotyczyć osobiście. Oczekujesz, że będzie to najszczęśliwszy czas w Twoim życiu. A kiedy tak nie jest, możesz czuć się rozczarowany albo nawet zażenowany.

Prawdą jest, że istnieją pewne bardzo realne powody, dla których pozytywne wydarzenia życiowe, takie jak planowanie ślubu, mogą być stresujące. Z drugiej strony możliwe jest, aby znaleźć sposób na cieszenie się procesem i skupienie się na tym, co najważniejsze – na Twoim związku i nadchodzącym małżeństwie.

A więc, dlaczego planowanie ślubu jest tak stresujące?

 1. To duże zobowiązanie

Decyzja o spędzeniu z kimś życia jest zdecydowanie najważniejszym zobowiązaniem ze wszystkich. Ale innym ważnym zobowiązaniem jest czas, który większość par spędza na przygotowaniach do tego wielkiego dnia. Istnieje nieskończona liczba decyzji, które należy podjąć: miejsce, lista gości, suknia. Właśnie wtedy, gdy myślisz, że udało ci się odhaczyć jedną rzecz z listy, pojawia się nowa kwestia – i trudno jest czuć, że robisz postępy. Łatwo też zgubić się w tyranii wyboru, która może sprawić, że nawet najbardziej zdecydowani ludzie poczują się zagubieni i przytłoczeni.

Jak sobie z tym radzić?

To może być zniechęcające, ale najlepiej zaakceptować, że planowanie ślubu to ogrom pracy i że nie będzie to łatwy proces. Spisz szczegółową listę rzeczy do zrobienia i oś czasu i bądź realistą co do tego, co należy zrobić i jak długo to potrwa. Uwzględnienie mniejszych kroków pomoże Ci uniknąć niespodzianek i opóźnień (np. dotarcie do sprzedawców i  usługodawców). Nie zapomnij też realistycznie ocenić postępów, jakie dokonałeś!

Najtrudniej jest rozpocząć. Gdy zrobisz pierwszy krok, reszta już jakoś się potoczy. Zacznij od wybrania lokalizacji swojego wesela. Poznańska sala bankietowa Viktoria może okazać się doskonałym wyborem – odwiedź stronę internetową www.victoriapoznan.pl i zapoznaj się z ofertą. Być może to właśnie tam zorganizujesz ślub swoich marzeń.

 2. Wysokie koszta

Niezależnie od tego, czy planujesz ogromne wesele z przytupem, czy skromną imprezę dla najbliższych,  koszt planowania ślubu dodaje kolejną nieuniknioną porcję stresu. Stres nie znika z momentem ustalenia wstępnego kosztorysu. Często zdarza się, że czujesz się nieswojo mówiąc o finansach, nawet z osobami, z którymi jesteś blisko (jak Twój partner). Jest to szczególnie ważne, jeśli macie różne pomysły na temat tego, ile należy wydać lub kto powinien wnieść większy wkład.

Jak sobie z tym radzić?

Stwórz szczegółowy budżet, trzymaj się go i unikaj wydawania pieniędzy przekraczających Twoje możliwości. To po prostu nie jest warte stresu. Upewnij się, że wszyscy, którzy płacą za ślub, mają zgodność co do kosztorysu. Zapoznanie się z budżetem u usługodawców pomoże Ci znaleźć ludzi, którzy rozumieją i szanują Twoje ograniczenia. I pamiętaj, że nie musisz mieć wielkiego ślubu, aby był piękny i znaczący!

Ostatecznie, nie przejmuj się zbytnio, jeśli coś pójdzie nie tak. Nie będziesz pamiętać drobiazgów, które nie wydarzą się dokładnie tak, jak zaplanowałeś. A jeśli to zrobisz, staną się częścią historii, którą będziesz opowiadał swoim dzieciom. To, co naprawdę na Was czeka, to  wspomnienia i zdjęcia oraz szczęśliwe i zdrowe małżeństwo – przecież o to właśnie tak naprawdę chodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here