Specjaliści do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy są teraz wyjątkowo poszukiwanymi pracownikami. Powstaje również coraz więcej firm oferujących usługi z tego zakresu. Jest więc to jeden z tych zawodów co do których można mieć pewność, że zawsze będą się liczyły. Każdy specjalista BHP musi wobec tego spełniać określone kryteria, by nie narzekać na brak pracy i cieszyć się uznaniem w branży.

Charakterystyka zawodu

Specjalista do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy odpowiedzialny jest za przystosowanie firmy do bieżących wymogów prawnych, odnoszących się do bhp i ochrony środowiska. Do obowiązków takiego pracownika należy także zapobieganie wszelkim wypadkom, poprzez informowanie pracowników o potencjalnym zagrożeniu. Każdy specjalista bhp przeprowadza szkolenia dla pracowników w wymienionym zakresie oraz tworzy wewnętrzne procedury dla zakładu pracy oraz regulaminy BHP. Na dodatek, specjaliści BHP muszą kontrolować warunki BHP  w siedzibie firmy i jej placówkach. Pracownicy z firmy SEKA, podchodzący do swojej pracy profesjonalnie zajmują się także promocją bezpieczeństwa pracy w danej organizacji. Legitymują się oni wykształceniem wyższym, a także uprawnieniami kierunkowymi związanymi z obowiązującymi ustaleniami prawnymi.

Kto może liczyć na dobre zarobki?

Zarobki specjalistów do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy są wysokie, a każdy, kto chce liczyć na dodatkowe zlecenia powinien mieć doświadczenie w branży, znać doskonale przepisy BHP, przepisy z zakresu ochrony środowiska oraz ochrony przeciwpożarowej. Poza tym, specjalista taki powinien biegle władać językiem angielskim i posiadać prawo jazdy kategorii B. Istotne jest to, by osoba przedkładająca zasady BHP odznaczała się wysokimi umiejętnościami interpersonalnymi oraz potrafiła sobie radzić w sytuacjach stresowych. W im większym przedsiębiorstwie specjalista BHP pracuje to na tym więcej zleceń może liczyć. Zwłaszcza, że coraz częściej do firm przeprowadzających szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zgłaszają się osoby prywatne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here