Zdecydowana większość firm zamawia druk katalogów, ponieważ jest to jedna z najbardziej przystępnych dla klienta form reklamy. W katalogach można umieścić nie tylko przykładowe portfolio, ale także dokładny opis oferty firmy.

Klienci otrzymujący profesjonalnie wydrukowane katalogi, bardzo chętnie zapoznają się z ich zawartością, dzięki czemu firm ma niemalże pewność, że w ten sposób uda jej się nawiązać kontakt z klientem. Mając szansę na dobre zaprezentowanie własnej działalności, mamy jeszcze większe możliwości zwiększenia wzrostu przychodów firmy.

Na co zwrócić uwagę przed pierwszym zamówieniem katalogów?

Warto pamiętać o tym, że zamawiając druk katalogów mamy możliwość wyboru. Najbardziej popularne formaty katalogów to przede wszystkim rozmiar:

  • A4,
  • A5,
  • B5,
  • B6,
  • DL,

Poza wyborem konkretnego formatu, który powinien być uzależniony od treści, jaką chcemy zamieścić w folderze, należy również zwrócić uwagę na rodzaj katalogu.

Najpopularniejsze rodzaje katalogów

Klienci najczęściej wybierają katalogi szyte lub klejone. Obydwa rodzaje różnią się między sobą sposobem połączenia stron. Ogólnie przyjmuje się, że katalogi szyte są bardziej tradycyjne i luksusowe, a klejone – nowocześniejsze. Należy zauważyć, że bez względu na wybrany rodzaj połączenia stron, katalog reklamowy zawsze będzie odbierany jako prestiżowa forma reklamy. Zamieszczone w nim zdjęcia i informacje będą miały o wiele lepszą jakość niż te, które widać na ekranie komputera. Dlatego obecnie coraz więcej firm, które nie działają tylko stacjonarnie, ale również online, decyduje się na wydrukowanie katalogów i wręczenie ich stałym lub potencjalnym klientom.

Kolejną istotną cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest wybór rodzaju papieru, który ma istotny wpływ na cenę druku. Chcąc wydrukować katalogi najtańszym kosztem, należy wybrać ten o najniższej gramaturze. Do wyboru jest nie tylko sama gramatura, ale również rodzaj, np.: satynowy, matowy, kreda błyszcząca.

Ostatnią rzeczą, nad którą trzeba się zastanowić jest to, czy będziemy chcieli pisać po katalogu lub przybijać na nim pieczątki. Biorąc taką ewentualność pod uwagę, należy zdecydować się na katalog na papierze offsetowym.

Gdzie zamówić druk katalogów reklamowych, by otrzymać dobrą jakość i nie przepłacić?

Doskonałym miejscem, w którym warto zamówić katalogi reklamowe jest drukarnia JKB Print, której ofertę znajdziesz na stronie https://www.jkbprint.pl/katalogi. Charakteryzuje się nie tylko konkurencyjnymi cenami, ale przede wszystkim bardzo wysoką jakością wydruku. Dodatkowo pozwala na złożenie zamówienia całkowicie online, co jest nie tylko bardzo wygodne, ale również zdecydowanie szybsze. Drukarnia posiada też swoje stacjonarne punkty, umożliwiające na przykład wydrukowanie jednej strony testowej, dzięki której można na własne oczy sprawdzić, czy wybrany rodzaj druku jest właśnie tym, czego oczekiwaliśmy.

Zamawiając swój pierwszy katalog reklamowy, warto porozmawiać z pracownikami drukarni i omówić swoją decyzję. Korzystając z ich rad i wieloletniego doświadczenia mamy gwarancję właściwego wyboru. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o technikach drukarskich i urządzeniach drukujących koniecznie wejdź tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here