Jak wybrać sposób przelewu na Ukrainę?

0
Jak wybrać sposób przelewu na Ukrainę

Wraz z otwarciem strefy Schengen dla Ukraińców, którzy mogą teraz przyjeżdżać do Unii Europejskiej nie tylko w celach turystycznych, ale także celem podjęcia pracy, kwestia tanich i szybkich przelewów na Ukrainę stała się szczególnie aktualna. Jak zrobić przelew na Ukrainę szybko i tanio, nie przepłacając za usługi pośredników?

Sposoby wyboru metody wysłania pieniędzy na Ukrainę

Analizując kilka opcji transferu środków na Ukrainę, często trudno jest dokonać ostatecznego wyboru. Oto porównanie dostępnych ofert w oparciu o kryteria takie jak:

 • Szybkość realizacji przelewu: są serwisy, które świadczą tę usługę w ciągu 2-3 dni, są też takie, które realizują przelew w ciągu 1-2 minut;
 • Miejsce realizacji przelewu: niektóre przelewy można zrealizować wyłącznie udając się do biura instytucji, która świadczy taką usługę, na przykład do banku. Są także firmy, które umożliwiają realizację przelewu online o dowolnej porze i z dowolnego miejsca na świecie;
 • Forma, w której zostanie zrealizowany przelew. Mogą to być przelewy gotówkowe lub bezgotówkowe. Ostatnio cieszą się popularnością przelewy z karty na kartę.
 • Liczba danych osobowych niezbędnych do realizacji przelewu.

Jak zrobić przelew na Ukrainę? Skorzystaj z usług Perekaz24!

Sposoby wyboru metody wysłania pieniędzy na Ukrainę

Jeśli poszukujesz informacji jak zrobić przelew na Ukrainę na kartę odbiorcy, obowiązkowo warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Perekaz24. Umożliwia natychmiastowe wysłanie dużych kwot bez potrzeby podania licznych danych osobowych, dodatkowo prowizja za realizację takiej usługi wynosi tylko 1,5% od kwoty przelewanych pieniędzy. Ponadto przelew na Ukrainę będzie zrealizowany za darmo, jeśli korzystasz z usług Perekaz24 po raz pierwszy. Istnieje także możliwość zrealizowania przelewu gotówkowego (z odbiorem kwoty w jednym z 3500 oddziałów Perekaz24 na Ukrainie) w dolarach amerykańskich. Miejsce, w którym przelew jest możliwy do odbioru można sprawdzić za pomocą strony internetowej Perekaz24. Jeśli odbiorca jest klientem ukraińskiego Privatbanku może także skorzystać z opcji odbioru przelewu za pomocą międzynarodowego systemu Welsend.

Jak widzisz, najlepszą odpowiedzią na pytanie jak wysłać pieniądze na Ukrainę będzie ta dotycząca skorzystania z usług serwisu Perekaz 24!

5 kurierów w Gdańsku, którzy dostarczą przesyłkę krajową w jeden dzień roboczy

0
kurier

Chcesz wyróżniać się szybką obsługą zamówień, a może masz pilną przesyłkę prywatną? Znalezienie kuriera, który w ciągu zaledwie 24 godzin doręczy paczkę z Gdańska w niemal dowolny zakątek Polski może być nie lada wyzwaniem. Nie jest to jednak niemożliwe. Sprawdź, jakie firmy kurierskie są w stanie zapewnić dostarczenie przesyłki krajowej w ciągu jednego dnia roboczego.

DPD

Francuska firma ma na terenie Polski aż 50 oddziałów, co pozwala na sprawne doręczanie paczek w możliwie jak najkrótszym terminie. DPD w Gdańsku umożliwia nadanie przesyłki nie tylko w specjalnym punkcie. Możliwe jest również zamówienie kuriera, który odbierze zamówienie spod wskazanego adresu. W ten sposób paczkę można wysłać nawet bez wychodzenia z domu. Ponadto odbiorca może zgłosić się po przesyłkę w jednym z ponad 1000 punktów odbioru. Możliwe jest także dostarczenie pod konkretny adres do rąk adresata.

DHL

DHL należy do największych i najbardziej znanych firm kurierskich na świecie. Niemieckie przedsiębiorstwo od wielu lat działa również w Gdańsku i zajmuje się przewozem przesyłek zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Paczkę można nadać osobiście w punktach lub zamówić kuriera do domu przy pomocy platformy logistycznej epaka.pl. Co ciekawe, DHL oferuje ponad 10 000 punktów obsługi przesyłek na terenie kraju, a paczkę można nadać i odebrać w wielu Żabkach, Biedronkach czy nawet na stacji benzynowej Shell.

FedEx

Planowaną datę doręczenia w ciągu jednego dnia roboczego na terenie Gdańska oferuje również amerykańska firma FedEx. Kurier z USA oferuje wiele praktycznych rozwiązań zwłaszcza dla branży e-commerce. W jego ofercie nie brakuje oczywiście również propozycji dla klientów indywidualnych. Jeden z liderów branży kurierskiej daje nawet możliwość dostarczenia ciężkich przesyłek już następnego dnia z opcją door-to-door lub odbiorem w punkcie FedEx.

InPost

Polska firma kojarzy się przede wszystkim z paczkomatami, które zrewolucjonizowały krajowy rynek przesyłek kurierskich. InPost ma w swojej ofercie jednak również inne opcje, w tym możliwość dostarczenia paczki do rąk adresata w ciągu jednego dnia roboczego. Z platformy logistycznej epaka.pl można ponadto dowiedzieć się, że planowana data doręczenia przesyłki do paczkomatu dla klientów z Gdańska wynosi 1-2 dni robocze. Ponadto popularna firma kurierska może pochwalić się jednymi z najniższych cen w kraju.

UPS

United Parcel Service to amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się dostarczaniem przesyłek od ponad 100 lat. Na terenie Polski firma kurierska działa oczywiście znacznie krócej, jednak na przestrzeni lat zdążyła zdobyć uznanie mieszkańców Gdańska i wielu innych miast z kraju nad Wisłą. UPS ma jedną z największych flot samochodowych w branży, co pozwala na ekspresowe doręczenie przesyłek. Co ciekawe, firma pozwala wybrać przedział czasowy dostawy, dzięki czemu często nie trzeba brać urlopu i czekać cały dzień na wizytę kuriera.

Dlaczego firma powinna zdecydować się na program magazynowy?

0
Dlaczego firma powinna zdecydować się na program magazynowy

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba firm decyduje się na wdrożenie programu magazynowego. Nie wszyscy przedsiębiorcy jednak przekonali się do wspomnianego rozwiązania. Jakie zalety ma dedykowane oprogramowanie magazynowe?

Kredyt gotówkowy – co trzeba zrobić, aby go uzyskać?

0
Kredyt gotówkowy

Rynek finansowy w Polsce bardzo dynamicznie się rozwija i klienci banków mogą obecnie wybierać spośród wielu rodzai kredytów. Kredyty mieszkaniowe, samochodowe i bardzo popularne kredyty gotówkowe, to zobowiązania, po które sięgamy coraz chętniej. Warto podkreślić, że w szczególności kredyty gotówkowe znajdują się w kręgu zainteresowań wielu potencjalnych kredytobiorców. Jest to produkt finansowy, który można przeznaczyć na dowolny cel i niekiedy opiewa na bardzo wysokie sumy. Zobacz co zrobić, aby uzyskać kredyt gotówkowy w banku i co warto o nim wiedzieć.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-gotowkowy/ jest dostępny dla osób pełnoletnich, które mają pełną zdolność do czynności prawnych. Niezbędna jest też zdolność kredytowa, czyli indywidualna zdolność do spłaty kredytu w wyznaczonym na umowie terminie wraz z odsetkami. W przypadku kredytu gotówkowego dużo zależy właśnie od zdolności i historii kredytowej osoby, która się o niego ubiega. Bank przed udzieleniem danej osobie pieniędzy z pewnością przeprowadzi analizę zdolności kredytowej. Jeśli będziesz dla banku wiarygodnym klientem, to udzieli Ci on kredytu gotówkowego, a środki pozyskane w ramach zobowiązania szybko trafią na Twoje konto bankowe.

Zdolność kredytowa – co ma na nią wpływ i jak ją poprawić?

Zdolność kredytowa jest niezbędna w przypadku kredytu gotówkowego, ale także innych rodzai zobowiązań, które w swojej ofercie ma bank. Podczas jej analizy bank sprawdza: dochody, miesięczne koszty utrzymania, sumę aktualnie spłacanych zobowiązań, wiek, wykształcenie, stan cywilny. Są to podstawowe dane, których bank potrzebuje do przeprowadzenia oceny zdolności kredytowej i pytania odnośnie do nich znajdą się we wniosku kredytowym, który będziesz musiał wypełnić, aby ubiegać się o dodatkową gotówkę.

Zdolność kredytową można poprawić na kilka sposobów. Banki pozytywnie rozpatrują wnioski osób, które posiadają stabilne zatrudnienie, czyli umowę o pracę (najlepiej na czas nieokreślony). Istotne są też dochody oraz to ile z tych pieniędzy przeznaczasz na utrzymanie i spłatę innych długów. Jeśli po opłaceniu wszystkich niezbędnych rzeczy na Twoim koncie zostaje jeszcze całkiem sporo pieniędzy, to bank będzie miał pewność, że będziesz miał z czego spłacać nowe zobowiązanie. Pomocne może być też spłacenie niewielkich zobowiązań przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy.

Jak uzyskać korzystny kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest stosunkowo łatwy do otrzymania i nie trzeba wiele, aby go uzyskać. Nie musisz bać się wielu formalności i kilkukrotnych odwiedzin w banku. Często wystarczy jedynie dowód osobisty i zaświadczenie o dochodach. W przypadku mniejszych kredytów banki nawet nie wymagają zaświadczenia z pracy i bazują na wyciągach z banku, z ostatnich kilku miesięcy. Wystarczy, że znajdziesz korzystną ofertę, a jeśli nie wiesz jak to zrobić, to pomóc Ci może doradca Spłata Pożyczek. Otrzymasz też pomoc w wypełnieniu wniosku, a jeśli decyzja banku będzie pozytywna, wystarczy podpisać umowę kredytową.

Systemy rezerwacji online – wymóg dzisiejszych klientów

0
Systemy rezerwacji online

W dzisiejszych czasach coraz więcej formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Dzięki specjalistycznym programom działają również systemy rezerwacji online, dzięki którym klienci nie muszą pisać maili czy wykonywać telefonów, aby zarezerwować sobie miejsce w kinie, u lekarza czy w hotelu. Warto więc wdrożyć systemy rezerwacji online i w łatwiejszy sposób dotrzeć tym samym do klienta.

Dostępność rezerwacji online

Klienci bardzo cenią sobie możliwość samodzielnego rezerwowania miejsc czy terminów wykonania różnorodnych usług. Systemy rezerwacji online w szczególności powinny zostać wdrożone w hotelach czy innego rodzaju obiektach noclegowych. Dzięki nim klient w krótkim czasie może sprawdzić dostępne terminy. Co więcej, może to zrobić o każdej porze, nie czekając na otwarcie recepcji. Rezerwację online umożliwiają również przychodnie, nawet te, które działają w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wszystko po to, aby ułatwić pracę rejestratorom oraz skrócić czas oczekiwania pacjentów na umówienie wizyty. Dlatego też prywatne ośrodki zdrowia powinny niezwłocznie umożliwić swoim pacjentom elektroniczną rejestrację do lekarza czy na badania. W kinach, teatrach czy obiektach kultury od dawna funkcjonują systemy rezerwacji online. Dobrym pomysłem jest ich wdrożenie również w restauracjach czy barach, gdzie klienci często dokonują rezerwacji stolika bądź chcą wynająć salę na większą imprezę.

Dlaczego online?

Dotychczas klient mógł zarezerwować sobie termin lub miejsce tylko poprzez bezpośredni kontakt z osobą odpowiedzialną za dokonywanie rezerwacji. Zazwyczaj musiał więc wykonać telefon lub przynajmniej napisać maila z prośbą o podanie możliwych terminów. Tymczasem oczekiwanie na odpowiedź i w jednym i w drugim przypadku było bardzo frustrujące. Ciągle mogliśmy usłyszeć, że istnieją miejsca, do których dodzwonienie się graniczy z cudem. Nie zawsze wynikało to ze złej organizacji pracy – często przyczyną był nadmiar obowiązków bądź błędy pojawiające się ze strony sieci telekomunikacyjnych. Oczekiwanie na odpowiedź mailową również bywało długie – czasami list przypadkiem znalazł się w spamie, co niemal całkowicie uniemożliwiało udzielenie odpowiedzi.

Tymczasem system rezerwacyjny pozwalają z jednej strony odciążyć pracowników, z drugiej zaś wpisują się w aktualne potrzeby, a nawet wymogi klientów. Nikt nie chce bowiem oczekiwać na połączenie ani na odpowiedź mailową – klienci wolą dokonać we własnym zakresie rezerwacji. Systemy działają w sposób zapewniający bezpieczeństwo danych osobowych oraz innych danych wrażliwych. Co więcej, są one tak skonstruowane, że uniemożliwiają jednoczesną rezerwacje dokonaną przez dwie osoby w tym samym terminie. Dzięki rezerwacji online pracownicy mogą skupić się na wykonywaniu innych, niemniej ważnych obowiązków. Klienci mogą zaś zarezerwować sobie miejsce lub termin w dogodnym dla siebie czasie. Mają również możliwość sprawdzenia dostępności innych, interesujących ich terminów, dzięki czemu w jeszcze lepszy sposób mogą oni dokonać wyboru.

Potrzebujesz pracowników tymczasowych? Skorzystaj z możliwości, jakie daje leasing

0
pracownicy tymczasowi

W wielu branżach niezbędna jest pomoc pracowników tymczasowych. Potrzebni są w rolnictwie w trakcie intensywnych prac rolnych, a także w wielu zakładach przemysłowych, w których okresowo wzrasta zapotrzebowanie na dodatkowe ręce do pracy. Skorzystać mogą z nich również firmy sprzątające, które od czasu do czasu muszą zwiększyć swoje wysiłki, jak choćby podczas zimowego odśnieżania czy intensywnego koszenia trawy w środku lata. Gdzie jednak ich znaleźć? Przychodzimy z odpowiedzią!

Dlaczego warto skorzystać z pomocy pracowników tymczasowych?

W wielu branżach okresowo zostaje zwiększona ilość pracy, w porównaniu do tej, jaka wykonywana jest w nich w spokojniejszych chwilach. Właśnie w takich momentach, zamiast szukać stałych pracowników, dla których następnie nie będzie odpowiedniego zajęcia, warto zainteresować się możliwością zatrudnienia pracowników tymczasowych.

Jest to atrakcyjna propozycja dla wielu firm, wymienionych przez nas już we wstępie. Jednak nie tylko ich sezonowość i brak konieczności wiązania się na stałe jest tutaj zaletą – równie istotny jest fakt, że pracownicy tymczasowi w ogóle nie muszą być związani z firmą, dla której będą wykonywać zadania. Dzięki temu nie istnieje konieczność nawiązywania z nimi licznych, oddzielnych umów, co na pewno będzie zachęcającą opcją dla każdego, kto nie chce dodatkowo obciążać się sprawami kadrowymi. Jak w takim razie skorzystać z tych zalet?

Leasing pracowników

Najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku leasing pracowników od firmy, która jest dla nich “macierzystym” pracodawcą. Zazwyczaj jest to agencja pracy, specjalizująca się w świadczeniu usług na rzecz przedsiębiorców, która gwarantuje znalezienie najbardziej adekwatnych osób do przewidywanych zadań.

Leasing pracowników, oferowany na stronie https://workafford.pl/, to przede wszystkim absolutne minimum formalności ze strony przedsiębiorcy. Nie wymaga ani pisania oferty pracy, ani rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami, ani podpisywania uciążliwych, licznych umów na krótki okres czasu. Wszystko dlatego, że jak już wspomnieliśmy, pracownicy są fizycznie zatrudnienia przez WorkAfford, a dla przedsiębiorcy wykonują zlecone im zadania tymczasowe.

Szukasz specjalisty? Nie ma problemu!

Jeśli twoje zadania tymczasowe wymagają konkretnych specjalistów, również w tym przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, abyś znalazł ich z pomocą agencji pracy. Będzie to nawet łatwiejsze, niż samodzielne poszukiwania, a bez wątpienia pozwoli ci zdobyć najlepszych pracowników. Pamiętaj także, że zazwyczaj ekipa, która zostanie do ciebie przesłana, będzie składała się z osób, które nie tylko mają doświadczenie w branży, ale też dobrze się znają. Dzięki temu potrafią zorganizować sobie pracę i podzielić zadania w sposób optymalny, czego najpewniej nie potrafiliby zrobić pracownicy zatrudniani przez ciebie oddzielnie i dopiero zapoznający się ze sobą.

Właśnie dlatego, jeśli zależy ci na najlepszych specjalistach, powinieneś skontaktować się z agencjami pracy zajmującymi się leasingiem pracowników tymczasowych.

Magento 2 i moduł płatności godny polecenia

0
Magento 2 i moduł płatności godny polecenia

Posiadasz sklep internetowy i planujesz jego modyfikacje? A może zastanawiasz się nad stworzeniem nowego? Teraz, dzięki gotowym oprogramowaniom, wszelkie problemy i trudności techniczne związane z tymi działaniami odchodzą w niepamięć. Dzięki tym modułom stworzysz stronę, która przyciągnie nowych klientów i będzie atrakcyjna dla obecnych.

Jak prawidłowo prowadzić sklep internetowy?

Przede wszystkim należy dokładnie i skutecznie zaplanować strategię marketingową, ale także w umiejętny i profesjonalny sposób zarządzać sklepem internetowym. Wszelkie podejmowane działania mają na celu zwiększenie korzyści płynących z ecommerce. Planowanie i trzymanie się stworzonego planu pomoże zwiększyć zysk i oczekiwany sukces.

Prostota i wysoka intuicyjność strony internetowej jest atrakcyjna dla klientów i zwiększa liczbę odwiedzin sklepu. Te dwie cechy mocno wpływają na funkcjonalność i popularność. Aby podnieść te dwie wartości, warto sięgnąć do gotowych oprogramowań, które pomogą zrealizować skutecznie postawione cele marketingowe i strategiczne.

Istotnym pytaniem jest to o decyzję w sprawie gotowego oprogramowania. Czym powinniśmy się kierować wybierając moduł? Przede wszystkim własnymi potrzebami i preferencjami. Jednak równocześnie nie powinniśmy jednak ignorować preferencji klientów, np. dotyczących płatności. Jednym z gotowych modułów usprawniających prowadzenie sklepu jest Magento 2. Dzięki niemu idealnie dopasujesz wygląd sklepu do twoich potrzeb i preferencji.

Zalety Magento 2

Prowadząc sklep internetowy, doskonale wiesz, jak istotna jest prostota i łatwość w obsłudze. Klienci doceniają intuicyjne strony i chętnie do nich wracają. Gotowe moduły wspierające prowadzenie stron internetowych połączonych ze sklepem internetowym usprawniają jego funkcjonowanie. Jakie zalety ma Magento 2? Dzięki niemu możesz:

 • systematycznie dokonywać aktualizacji strony,
 • łatwo tworzyć i modyfikować treści,
 • korzystać z prostego i intuicyjnego szablonu,
 • dokonać personalizacji strony sklepu zgodnie z własnymi preferencjami.

Funkcjonowanie sklepu, kontakt z klientem, a także wprowadzanie najważniejszych funkcji (m.in. internetowe systemy płatności) jest teraz, dzięki korzystaniu z Magento 2, jeszcze łatwiejsze i sprawniejsze. Strona, którą prowadzimy, powinna uwzględniać preferencje i potrzeby naszych odbiorców. Do nich należą m.in.:

 • łatwość i intuicyjność w obsłudze sklepu,
 • atrakcyjność wizualna,
 • prostota związana z aspektami, jak na przykład dokonywanie płatności.

Oferując szeroką ofertę usług lub produktów, należy zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Jednak oprócz tego, najważniejsza jest atrakcyjność wizualna sklepu internetowego. Dzięki odpowiedniej staranności i dbałości o elementy związane z wyglądem sklepu, zwiększamy jest atrakcyjność i popularność w oczach naszych klientów.

Dowiedz się więcej na: https://tpay.com/dla-developera/integracje.

Czym jest SEO i po co się je stosuje?

0
seo
Fot. Pexels.com

Wszystkim zależy, aby SEO było dobre, czym jednak ono jest? Co zrobić, aby osiągać zadowalające wyniki? O jakie elementy należy zadbać? Sprawdź podstawowe informacje o pozycjonowaniu stron internetowych.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/seo-co-to-jest-i-jak-pomaga-nam-w-prowadzeniu-strony-internetowej/

Pojęcie SEO

SEO to skrót od angielskich słów Search Engine Optimization. W języku polskim posługujemy się zamiennie określeniem optymalizacja strony internetowej. To co kryje się pod tą nazwą to znalezienie się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania w Google.

Robi się to ze względu na fakt, że niewiele osób wychodzi poza pierwszą stronę wyszukiwań. A najczęściej użytkownicy klikają wyłącznie w kilka pierwszych linków. Dlatego poprzez optymalizację rozumiemy znalezienie się jak najwyżej. Docelowo na pierwszym miejscu. Choć może być to trudne dla nowszych witryn www.

Jakie są pozytywne strony SEO?

Dobrze zoptymalizowane strony internetowe wyświetlają się o wiele częściej użytkownikom. A to przekłada się pozytywnie na liczbę osób chętnych do zakupów bądź skorzystania z danej usługi. Zainteresowanie stroną przekłada się na zainteresowanie stroną, a to bezpośrednio na sprzedaż i wyniki finansowe firmy.

Co zrobić, żeby uzyskać dobre wyniki SEO?

Na optymalizację stron internetowych składa się bardzo wiele elementów. Jednak podstawą jest analiza.

Przede wszystkim musimy przeanalizować na jakie słowa klucze chcemy, aby nasza firma była wyszukiwana. Następnie należy przeanalizować strony internetowe, które są na szczycie listy Google pod słowami kluczowymi, pod którymi chcemy by nasza firma się pozycjonowała.

Czasami, warto dodać więcej niż jedno słowo klucz i stworzyć hasło z kilku wyrazów. W przypadku branży odzieżowej zamiast hasła sukienka warto wybrać sukienka czerwona z falbanami. Takie wyszukiwania mają nieco mniejszą ilość wyszukiwania. Jednak konkurencja w tego typu hasłach jest mniejsza. A drugim plusem jest to, że klienci już wiedzą czego chcą, więc mogą być bardziej zdecydowani na zakup.

SEO to nie tylko słowa klucze i artykuły, w których powinny się znaleźć. Jest to także optymalizacja kodu strony czy grafik, które się na niej znajdują. Istnieje wiele narzędzi do analizy pozycjonowania stron internetowych. Warto się nimi zainteresować na początku przygody z optymalizacją treści.

Zobacz też: http://www.cegos.pl/z-czym-wiaze-sie-zmiana-pracy-na-inna-branze/

Czy w dobie popularności Internetu warto jeszcze inwestować w billboardy?

0
billboardy

Internet wydaje się być największym i najpopularniejszym środkiem masowego przekazu, jaki jest obecnie dostępny. Umożliwia między innymi niezwykle szybkie przesyłanie informacji do kolejnych osób, a także komentowanie i reagowanie, które pozwalają natychmiast wyrazić swoje zdanie na temat danego wydarzenia czy oferty. Czy w takim przypadku wciąż warto inwestować w inne formy reklamy, na przykład w billboardy? Przekonajmy się, że tak!

Internet: ocean możliwości, w którym łatwo utonąć

Internet to przede wszystkim globalna sieć informacyjna, w której znaleźć może się każdy, kto tylko pragnie podzielić się wiadomościami lub chce je uzyskać. Bez wątpienia jest jednym z najchętniej wybieranych środków przekazu reklamowego, ponieważ potrafi zapewnić naprawdę ogromne zasięgi.

Jednak możliwości, które daje, idą w parze z potencjalnym zagrożeniem, że reklama, na której akurat nam zależy, po prostu nie zostanie dostrzeżona pomimo zasięgu. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, iż każdego dnia użytkownicy sieci zalewani są potokiem informacji oraz licznymi ofertami. Przy tak ogromnej ilości propozycji i reklam po prostu nie skupiają uwagi na kolejnych, a wręcz blokują je z pomocą specjalnych programów. W takim przypadku nawet najlepesze teoretyczne zasięgi nie przekładają się na odwiedziny strony oraz decyzję zakupową.

Nie każdy korzysta z sieci

Warto pamiętać o tym, że nie każda osoba porusza się po sieci tak samo sprawnie. Wiele starszych osób w ogóle nie zagląda do Internetu, a zatem nawet jeśli jest on świetnym nośnikiem reklamy, nie dociera do pewnych specyficznych grup potencjalnych klientów.

Reklama internetowa nie zawsze jest prosta

Choć wydawać by się mogło, że wystarczy dobre zdjęcie i krótkie hasło reklamowe, w sieci często potrzeba znacznie większego wysiłku, aby zdobyć zainteresowanie odbiorców. Atrakcyjne wideo, content marketing czy linkbuilding często wymagają specjalistycznej wiedzy i konieczna jest w ich przypadku konsultacja ze specjalistą. To z kolei może przełożyć się na podwyższenie kosztów kampanii reklamowej.

Billboard – odpowiedź na wszystkie powyższe problemy

Billboardy reklamowe mogą stać się atrakcyjną alternatywą dla Internetu, ponieważ rozwiązują wszystkie powyższe problemy. Mają możliwość dotarcia do wszystkich osób, które przechodzą nieopodal, i nie wymagają od nich specjalnych działań ani nie podlegają blokowaniu. Po prostu przyciągają spojrzenie atrakcyjną, dużą grafiką i krótkim hasłem. Dzięki temu mogą szybko zainteresować duże grupy odbiorców.

Billboardy reklamowe odznaczają się także łatwością przekazu. Wystarczy dobry projekt i współpraca z osobami, które oferują wynajem billboardów, aby w ciągu krótkiego czasu uzyskać reklamę, która będzie bardzo skuteczna.

Jak zdobyć więcej like na Instagramie?

0
Jak zdobyć więcej like na Instagramie

Potrzeba samorealizacji i uznania tkwi w każdym człowieku, dlatego media społecznościowe takie jak Instagram zdobywają coraz szersze grono zwolenników. Ilość zdobywanych likeów i komentarzy pokazuje, jak bardzo popularny jesteś na portalu społecznościowym. Dlatego wiele osób zadaje sobie fundamentalne pytanie: jak zdobyć więcej like na Instagramie? Leniwi powiedzą – kupić, ale to pójście na skróty. Poza tym kupowanie lików wiąże się z tym, że realni użytkownicy mogą szybko odkryć, że za popularnością czy nagłym wzrostem popularności kryje się wiele botów, kont fałszywych i nieaktualnych. Zatem proponujemy pójść nieco dłuższą drogą, ale taką, która prowadzi do sukcesu.

Zdjęcia nie tylko dobre, ale wybitne

Aby wybić się na Instagramie trzeba mieć pomysł na siebie. Konieczne jest dodawanie zdjęć nie tylko dobrych, ale wybitnych. Oczywiście nie chodzi o to, że trzeba być zdobywcą World Press Photo, ale warto znać zasady dobrej kompozycji, kadrowania oraz operowania przesłoną i obiektywem w taki sposób, by uzyskać pożądane efekty dla danego zdjęcia. Inaczej robi się dobre selfie, a inaczej dobre zdjęcie krajobrazowe.

Na pewno zdjęcia, na których są ludzie zwykle zyskują więcej poklasku niż te przedstawiające przedmioty. Ważne, by fotografie oddawały idee firmy zatem np. innowacyjność czy mobilność. Zdjęcia w ruchu z użyciem efektu rozmycia, zdjęcia z lotu ptaka czy też budzące różne skojarzenia. Wszystkie metody są dobre, ważne by zdjęcie budziło zainteresowanie odbiorców i skłaniało ich do kliknięcia like.

Hashtagi mają znaczenie

Niewątpliwie hashtagi są ważne nie tylko w postach, biogramie, ale również prowadzonych relacjach. W tych ostatnich mogą być umiejętnie ukryte, aby nie zaburzały kompozycji. Hashtagi wiele mówią o Twojej kreatywności, poczuciu humoru, czy celnej ocenie danych zjawisk i wydarzeń. Musisz wiedzieć co cenią Twoi odbiorcy, a przy tym pozostać naturalnym. Warto wybierać hashtagi bardziej dokładne i mniej ogólnikowe. Używanie lokalizacji także jest dobrym pomysłem.

Osoby wyszukujące postów z danej okolicy łatwiej Cię „złapią”. Uważa się, że na jeden post warto użyć przynajmniej 9 hashtagów. Jeśli chcesz spowodować, by osoby przeglądające post weszły na link do Twojej strony, to nie musisz publikować jej w biogramie i możesz umieścić ją w pierwszym komentarzu. To sposób na to, by dodawać więcej linków, wszak w biogramie możesz użyć tylko jednego. Warto przeplatać hashtagi zawierające komentarz, z tymi będącymi swego rodzaju podpisem zdjęcia. W ten sposób można również zyskać większy odzew odbiorców w postaci lajków.

Organizuj konkursy z lajkowaniem

Publikowane treści i ich jakość bezpośrednio wpływają na ilość zbieranych na Instagramie lajków. Jednym ze sposobów na zwiększenie ich ilości jest zorganizowanie konkursu, w którym na osoby, które przycisną like i napiszą ciekawy komentarz na zadany temat, czekać będzie nagroda w postaci bonu upominkowego czy też próbki nowego produktu. Istotne znaczenie ma tu zaznaczenie, że Instagram nie jest organizatorem ani sponsorem konkursu i nie odpowiada w żaden sposób za jego rozstrzygnięcie. Taka klauzula musi się znaleźć w treści postu. Ponadto w biogramie warto zamieścić link z dokładnym regulaminem. Może się on znaleźć również w pierwszym komentarzu.

Konkursy z oznaczeniem znajomych są prostym sposobem, by choć niektórzy z nich polubili dodany post czy nawet zostali nowymi followersami. W przypadku konkursów liczy się kreatywne podejście, ale również zadanie użytkownikom kreatywnego zadania. W takie konkursy użytkownicy chętniej się angażują. Prostym sposobem na zdobycie like jest również poproszenie followersów o opublikowanie zdjęcia z produktem marki, np. w ubraniu danej marki modowej czy też makijażem wykonanym kosmetykami danej marki z jej oznaczeniem. Autor najlepszego zdjęcia może zyskać nagrodę, a dzięki jego publikacji na stronę firmy mogą trafić jego znajomi i także wziąć udział w konkursie czy polubić post.

Podsumowanie

Istotne znaczenie, by zyskać więcej lajków ma analizowanie statystyk. Trzeba dodawać różnorodne treści: cytaty, boomerang, infografiki czy wideo. Na podstawie statystyk dowiesz się jaki jest profil Twoich obserwatorów i które treści cenią oni najbardziej. Dzięki temu będziesz modyfikować swoje strategie publikacji postów na kolejne tygodnie. Ważne byś również kierował się trendami, czyli tym co aktualnie jest „na językach” i „na czasie”, a nie tylko przysłowiową kartką z kalendarza, choć to również jest ważne, zwłaszcza z punktu widzenia organizowanych promocji czy konkursów. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu treści do użytkowników będziesz zyskiwać większe zasięgi i więcej lajków.

Zobacz też